Odpowiednio zaaranżowany ogród potrafi stać się prawdziwą oazą spokoju i relaksu,

do której domownicy chętnie powracają po pracy, a w weekendy spędzają tutaj wspólnie czas. Teren zielony przy domu może spełniać różnorodne funkcje, a wypoczynek to tylko jedna z nich. Dobrym pomysłem jest zatem wydzielenie w ogrodzie kilku stref i wyposażenie ich tak, by zapewnić sobie i domownikom maksimum komfortu. Czego zatem nie może zabraknąć w ogrodzie? Odpowiedź znajdziecie w artykule.

Ogród to idealna przestrzeń do relaksu, wspólnego biesiadowania, zabawy z dziećmi czy rekreacyjnych sportów. Można w nim również posadzić własne warzywa i inne rośliny. Możliwości jest zatem sporo. Jeśli jesteście właśnie w trakcie aranżowania ogrodu, zastanówcie się, czego oczekujecie od przydomowego terenu zielonego i dostosujcie aranżację przestrzeni do swoich potrzeb. Oczywiście wiele zależy od wielkości ogrodu. Nie w każdym będziemy w stanie zaaranżować każda strefę, warto wówczas wybrać to, co jest dla nas najważniejsze.

Ogrodowa strefa relaksu

Wypoczynek w ogrodzie to chyba pierwsza myśl, jaka pojawia się w głowie u osób, które marzą o własnym terenie zielonym. Otoczenie przyrody, zielony trwa, cisza i spokój, odgrodzenie od zgiełku ulicy stanowią idealne miejsce na popołudniową drzemkę, opalanie się czy relaks przy ulubionym napoju.

W ogrodowej strefie relaksu nie może zabraknąć komfortowych mebli. Doskonałym wyborem będzie w tym przypadku zakup zestawu wypoczynkowego. Zazwyczaj składa się on z narożnika lub sofy, foteli oraz stolika kawowego. Szeroką gamę sof mnożna znaleźć na stronie Cloveris – dystrybutora ekskluzywnych mebli ogrodowych: https://cloveris.pl/pl/c/Sofy-ogrodowe/167.

Zarówno sofy, jak i narożniki pozwalają się wygodnie położyć w promieniach słońca, poczytać książkę lub gazetę. Tutaj również możemy spędzić relaksujący czas z przyjaciółmi lub rodziną przy ulubionej herbacie albo kawie.

Ogrodowa strefa obiadowa

Niewiele jest tak prostych przyjemności jak spożywanie posiłków na świeżym powietrzu. Posiadacze domu z ogrodem z pewnością będą chcieli wykorzystać możliwość zjedzenia śniadania, obiadu czy kolacji pod chmurką. Potrzebują do tego odpowiednio dużego stołu i krzeseł. Warto wybrać taki zestaw, który cechuje się zarówno wytrzymałością, jak i estetyką, a do tego nie jest zbyt ciężki. Podczas spotkań towarzyskich często bowiem pojawia się konieczność przeniesienia stołu czy krzeseł z tarasu na trawę czy odwrotnie. Lekkie meble z pewnością to ułatwią.

Ogrodowa strefa do zabawy

Jeśli wśród domowników znajdują się dzieci, nie możemy zapomnieć o tym, by stworzyć im w ogrodzie ich własną przestrzeń. Jeśli dysponujemy odpowiednią ilością miejsca, możemy pokusić się o postawnie placu zabaw dla dzieci. W tej części ogrodu znakomicie sprawdzą się także huśtawki zarówno takie do powieszenia na drzewie czy belce altany, jak i stojące. Sklep internetowy Cloveris oferuje bogaty wybór ciekawie zaprojektowanych i wytrzymałych huśtawek dla dzieci i dorosłych.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież