Styl industrialny może kojarzyć nam się jedynie z surowością i oszczędnością w środkach. Mimo tego pierwszego wrażenia, wnętrza urządzone w tym stylu potrafią być naprawdę przytulne i ciepłe. Doskonałym tego przykładem jest salon w stylu industrialnym. Przedstawiamy jego największe zalety i udowadniamy, że warto postawić na taką aranżację.


Funkcjonalny salon industrialny

Funkcjonalność to ważna cecha wnętrz w stylu industrialnym. To przede wszystkim sposób na to, by móc ograniczyć ilość wykorzystywanych elementów wyposażenia i wprowadzić minimalizm do aranżowanych pomieszczeń. Wielofunkcyjne rozwiązania pozwolą zatem na wykonywanie wielu różnych czynności bez potrzeby zakupu oddzielnego sprzętu. Przykładowo, sam stół industrialny może mieć wiele różnych funkcji. Sprawdzi się jako miejsce do spożywania posiłków, przestrzeń do przyjmowania gości, a także jako awaryjne domowe biuro. To zasługa między innymi wysokiej jakości materiałów, z jakich wykonuje się meble w stylu industrialnym. Stal nierdzewna i lite drewno są odporne nawet na intensywne użytkowanie. Możemy więc śmiało korzystać z industrialnego stołu i innych mebli, korzystając z ich wielofunkcyjności. 

Industrialne meble do salonu LOFT Decora

Industrialny salon podzielony na strefy

Często zdarza się, że salon pełni kilka różnych funkcji - staje się jadalnią, miejscem do wypoczynku, a także domowym biurem. Warto zadbać o to, by na wykonywanie każdej z tych czynności znalazła się odpowiednia przestrzeń. Styl industrialny daje nam środki, które możemy do tego wykorzystać. Salon urządzony w tym stylu może mieć zatem swoje części:

  • jadalnianą, ze stołem industrialnym w centrum i wygodnymi krzesłami;
  • wypoczynkową, z sofą (na przykład narożnikową) oraz stoliczkiem kawowym;
  • biurową, z dostępem do regału z dokumentami oraz z dobrym oświetleniem.

Dlaczego styl industrialny pozwala nam w łatwy sposób wydzielić poszczególne strefy? To przede wszystkim dzięki stosowanej kolorystyce - bieli, szarości i czerni. Dzięki balansowaniu tymi kolorami jesteśmy w stanie stworzyć spójne wnętrze z subtelnymi granicami części funkcjonalnych. Dodatkowo warto wprowadzić akcenty kolorystyczne w poszczególnych strefach, na przykład przez industrialne dekoracje. 

Designerski salon w stylu industrialnym

A skoro o dekoracjach mowa… Styl industrialny to doskonałe wyjście dla tych, którzy lubią minimalizm i staranny design. Każdy element w tak zaaranżowanym pomieszczeniu powinien być przemyślany, aby całe wnętrze było spójne i wywoływało świetne wrażenie. Dekoracje industrialne, dostępne na przykład tutaj https://loftdecora.pl/tag/dekoracje/, to przede wszystkim przedmioty, które są nie tylko ozdobami, ale i mają swoje funkcje. Dlatego znajdziemy wśród nich lampy w nowoczesnych formach, minimalistyczne wieszaki czy stopery do książek. Nie zapominajmy też o samych meblach, które wyglądają naprawdę designersko - industrialny stół, regał i konsola także mogą odgrywać rolę dekoracji. Poza tym, aby sprawić, że nasz salon stanie się naprawdę wyjątkowy, możemy postawić na ozdoby do powieszenia na ścianach. Sprawdzą się tu obrazy, plakaty, minimalistyczne grafiki - nie zajmą wiele miejsca, a na pewno dodadzą oryginalności urządzanemu przez nas wnętrzu. 

Podsumowanie

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na styl industrialny w naszym salonie. Przede wszystkim w ten sposób połączymy funkcjonalność z nowoczesnym designem. Zyskamy w naszym domu miejsce dostosowane do różnych zadań - salon stanie się jadalnią, przestrzenią wypoczynkową i domowym biurem. Dodatkowo bez trudu wprowadzimy do wnętrza coś od siebie - bazowa kolorystyka dobrze wygląda z dekoracjami w różnych kolorach. Dzięki przestrzenności i dużej ilości światła nie poczujemy się przytłoczeni, a spędzanie czasu w takim urządzonym salonie będzie prawdziwą przyjemnością. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież