Drzwi antywłamaniowe są w dzisiejszych czasach standardem.

Dzięki nim można się czuć w pełni bezpiecznie i można uchronić się przed złodziejami. Warto wiedzieć jak wyglądają drzwi antywłamaniowe, czym się charakteryzują i o czym należy pamiętać przy wyborze. 

Drzwi antywłamaniowe - podstawowe informacje 

Drzwi antywłamaniowe mają zabezpieczyć dom przed ingerencją złodziei. Dlatego muszą być one wytrzymałe i posiadać szereg zabezpieczeń, których nie posiadają zwyczajne skrzydła. Producenci oferują różne rozwiązania, jednak dobre drzwi antywłamaniowe muszą posiadać specjalne atesty i certyfikaty. 

Po przejściu wszelkich wymaganych testów, drzwi antywłamaniowe zewnętrzne otrzymują specjalne certyfikaty Instytutu Techniki Budowlanej oraz Instytutu Mechaniki Precyzyjnej i Centralnego Laboratorium Kryminalistyki Komendy Głównej Policji. Dodatkowo warto zaznaczyć, że każdy produkt można podporządkować do konkretnej klasy. Klas jest 6. Zwykłe drzwi to klasa 2 lub 3, natomiast te antywłamaniowe to klasa 4. 

Drzwi antywłamaniowe posiadające stosowne certyfikaty, mogą dać gwarancje skutecznych zabezpieczeń na ponad 20 minut napierania złodzieja. Znaczenie ma specyficzna konstrukcja i odpowiedni system zabezpieczeń. 

Jak wyglądają drzwi zewnętrzne antywłamaniowe?

Jak wspomniano wcześniej, skuteczność drzwi antywłamaniowych jest zależna od ich konstrukcji i poszczególnych zabezpieczeń. Są one o wiele cięższe niż tradycyjne modele. Zwykle ich waga sięga pomiędzy 60 a 140 kg. Ich zamykanie nie sprawia żadnego problemu, a waga jest związana z materiałem, z którego je wykonano. 

Zwykle szkielet skrzydła do domu, jest wykonany z ocynkowanej stali. Wewnątrz ramy znajduje się kratownica wykonana z metalowych prętów oraz ze sprężystej stali. Wszystko jest pokryte termoizolacyjną warstwą, która najczęściej wykonana jest z wełny mineralnej. 

Warto także zaznaczyć, że drzwi antywłamaniowe zwykle nie mają żadnych przeszkleń. Czasem zdarzają się bardzo małe otwory. Ościeżnica musi być mocno wmontowana w mur. Dlatego nie ma możliwości wyjęcia drzwi razem z nią. 

Czym charakteryzują się dobre drzwi antywłamaniowe?

Dobre drzwi antywłamaniowe zewnętrzne do mieszkania w bloku powinny:

  • mieć przynajmniej 2 metry wysokości i 90 cm szerokości, 
  • otwierać się na zewnątrz, 
  • posiadać wzmocnioną ramę,
  • charakteryzować się niskim współczynnikiem przenikania ciepła, 
  • dobrze tłumić dźwięki.

Niektóre, bardziej zaawansowane modele, posiadają specjalne czujniki, które można podłączyć do alarmu i monitoringu. 

Co jeszcze warto wiedzieć? 

Oprócz cech, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort. Drzwi antywłamaniowe dostępne są także w różnych wariantach wizualnych. Prezentują się one bardzo ciekawie i można je dopasować do każdego wnętrza. Świetnie sprawdzają się nie tylko w domach prywatnych, ale także w biurach. 

Z pewnością warto zdecydować się na zakup profesjonalnych drzwi antywłamaniowych, które posiadają stosowne atesty i certyfikaty. Dzięki temu, z pewnością można zadbać o spokój i komfort domowników.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież