Aranżując daną przestrzeń, musimy wiedzieć, dokąd zmierzamy i jaki mamy cel. Oczywiście możemy wynająć architekta wnętrz, który zgodnie z naszymi marzeniami, stworzy dla nas idealną przestrzeń. Ale niestety – jest to dodatkowy koszt, na który nie każdy z nas może sobie pozwolić. Jeśli jednak wiesz, co ci się podoba i jaki efekt chcesz osiągnąć, wystarczy dobry plan. Sukces jest wtedy murowany! Jednym z najważniejszych pokoi, które definiują właściwie całość wystroju mieszkania, jest salon. Jest to miejsce, w którym spędza się dużo czasu – zarówno w gronie domowników, jak i znajomych. Dlatego warto zacząć właśnie od tej przestrzeni.


Projektując, jak ma wyglądać salon, warto zwrócić uwagę na stolik kawowy. Ten mebel często bywa niedoceniany – a przecież służy nam pomocą zawsze, gdy tego potrzebujemy! Trudno wyobrazić sobie dobrze urządzony salon bez stolika kawowego.

Stolik kawowy w stylu industrialnym – czym się charakteryzuje

Stoliki kawowe, które można określić jako industrialne posiadają kilka cech, dzięki którym z łatwością je rozpoznasz. To, co go wyróżnia, jest prosta forma. Industrialne przestrzenie cechują się surowością. Lofty, które oczarowały ludzi pod koniec lat osiemdziesiątych powstawały w miejscu starych fabryk czy magazynów. Wysokie sufity, beton, duże okna – to wszystko ma niepowtarzalny urok. Oczywiście antyki i wymyślne meble też pasowałyby do takiego miejsca. Jednak styl w meblarstwie, który narodził się w tych pomieszczeniach jest równie prosty i nieskomplikowany, jak same przestrzenie.

Stoliki kawowe tego typu będą miały proste linie,stelaże  wykonane są zazwyczaj z metalu, który pomalowany jest w neutralne kolory – na czarno, biało, czerwono, srebrno. Nie znajdziesz tu zbędnych ozdób i “zawijasów”. Proste kąty, rama plus blat lub blaty. Oto przepis na sukces. 

W połączeniu z metalem doskonale wygląda drewno. Taki stolik kawowy, który ma blat z prawdziwego drewna zyskuje na elegancji i jakości. Nie tylko wygląda lepiej, ale też posłuży nam przez wiele lat! Drewno to wdzięczny materiał, który, jeśli odpowiednio o niego dbamy – wytrzyma całe lata. Wiedzą o tym np. producenci mebli i lamp z Lightwood.pl. Znajdziesz tam niezwykłe stoliki kawowe, które są wykonywane ręcznie, z produktów pochodzących z Polski: https://lightwood.pl/kategoria-produktu/meble/stoliki-kawowe/.


Dlaczego warto postawić na meble w stylu industrialnym?

Przede wszystkim znajdź miejsce, takie jak Lightwood, gdzie meble są wykonywane ręcznie, z prawdziwego drewna, z miłością i wiedzą. Dzięki temu masz pewność, że taki stolik będzie z Tobą na długie lata. Odpowiednio pielęgnowane drewno z każdym rokiem dojrzewa i wygląda coraz piękniej. W połączeniu z metalem uzyskujemy czysty, prosty efekt, który nie obciąża wystroju mieszkania, ale jednocześnie daje ogromne pole do dalszej aranżacji.

Styl industrialny jest dość uniwersalny – sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Nie tylko w mieszkaniu, ale także w poczekalni, w biurze, salonie kosmetycznym – wszędzie tam, gdzie elegancja i dobry gust są ważne. Dzięki temu, że linia mebla jest delikatna i lekka, nie będzie kłóciła się z innymi elementami wystroju pomieszczenia. 

Dodatkowym plusem może być obecna moda, która wciąż faworyzuje style skandynawski i właśnie industrialny. Meble w tym guście są pożądane i cenione na całym świecie. Jeśli piękny wygląd idzie w parze z doskonałym wykonaniem, to gwarantujemy – będziesz zadowolony z zakupu na długie lata! 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież