Jest wielu ludzi, którzy wynajmują mieszkania. Czasy, kiedy pod wynajem dawano mieszkanie z rozklekotanymi meblami mijają.

Coraz więcej ludzi należycie wyposaża mieszkania pod wynajem z czego płyną korzyści. Najemcy chętnie przedłużają umowę najmu lub polecają znajomym. Na wolne miejsce zaraz znajduje się kolejny, co przynosi zyski.

Jak przygotować mieszkanie do wynajmu dla studentów?

Jeszcze niedawno myślano, że student zamieszka wszędzie nawet tam gdzie nie ma spełnionych podstawowych norm. Jest jednak inaczej. Coraz więcej osób inwestuje w nieruchomość. Najemca jest w stanie zapłacić wyższą cenę za możliwość lepszego mieszkania. Za tym idą wyższe zarobki dla właściciela mieszkania. Takie myślenie naprawdę się opłaca.

Mieszkanie nie musi być tylko miłe dla oka. Mając duży przedpokój można umieścić w nim szafę, żeby zaoszczędzić miejsce w pozostałych pomieszczeniach. Jeśli łazienka jest mała to pralkę można postawić w kuchni jeśli jest tam miejsce. Piękny widok z balkonu. Nie zagracaj go. Postaw w doniczkach kilka roślin i dwa krzesełka niech wynajmujący miło spędzają czas. Mądrze umeblowane i wyposażone mieszkanie w którym plusy są uwypuklone, a minusy zredukowane do prawie zera z pewnością znajdzie najemce.

W żadnym razie nie powinno wykonywać nie do zaakceptowania prowizorki, które kiepsko wyglądają i bywają niebezpieczne. Na podłodze warto położyć parkiet, który przetrwa wiele lat intensywnego użytkowania. Najwyżej raz na 10 lat wymagane będzie cyklinowanie. Nie wiesz kto będzie chodził po podłodze na której położone są panele z wyprzedaży. Może najemca będzie organizował potańcówki lub ma małe dzieci wtedy to panele z wyprzedaży szybko zużyją się i będą do wymiany, co niesie za sobą koszty.

Nie warto kłaść na ścianę tapet nawet tych, które można czyścić na mokro, bo łatwo można zniszczyć i wybrudzić. Najlepiej pomalować ściany dobrej jakości farbą na nierażące i nie krzykliwe kolory. Najlepsze są odcienie szarości, beże i brązy. Jeśli pomieszczenie będzie neutralne to najemca szybciej zaaklimatyzuje się. Najwyżej po latach użytkowania można nanosić kolejne warstwy farby.

Warto, a nawet należy sprawdzić poprawność działania instalacji gazowej, wodnej i elektrycznej. Na tym nie należy oszczędzać. To po stronie właściciela mieszkania należy zapewnienie bezpieczeństwa najemcy. Kolejnym aspektem jest ubezpieczenie mieszkania.


Wyposażenie mieszkania pod wynajem

Wśród ogłoszeń wynajmu mieszkania można wyróżnić dwa : wynajem umeblowanego mieszkania lub pustego. Nawet na nieumeblowane mieszkanie znajdzie się najemca w końcu niektórzy przeprowadzają się z całym swoim dobytkiem. Zazwyczaj właściciele mieszkań wyposażają je w podstawowe meble takie jak łózko, kanapa, fotele i stół. Standardem jest kuchnia z wyposażeniem w sprzęt AGD i łazienka. Bywa tak, że umeblowane są tylko te dwa pomieszczenia, a pozostałe czekają na inwencje najemcy. Jeśli chcemy zaoszczędzić na umeblowaniu takiego mieszkania warto zajrzeć na stronę Coupondojo.com – gdzie znajdziecie kody rabatowe do media expert, media markt oraz wiele innych ciekawych sklepów.

Meble muszą być nowe czyli trwałe, wytrzymałe i miłe dla oka. Wtedy masz szanse na dłuższy pobyt wynajmujących co za tym idzie stały napływ pieniędzy z wynajmu. Jeśli postawisz meble otrzymane w spadku lub kupione w komisie osiedlowym to nie licz, że wynegocjujesz zadowalająca kwotę o ile w ogóle znajdziesz najemcę.

Jeśli dysponujesz apartamentem w dobrej dzielnicy to musisz zdecydować się na meble z wyższej półki. Takie mieszkania rządzą się własnymi prawami i kosztami. Z jednej strony wydajemy duże pieniądze na ozdoby i drogie sprzęty z drugiej zaś podnosimy czynsz. Apartamenty najlepiej wynajmować z ekskluzywnych i drogich dzielnicach w takich w którym majętni ludzie mogą się zatrzymać, bo stać ich na życie w podwyższonym standardzie.

W kuchni i łazience z pewnością na najemce powinna czekać lodówka, kuchenka z piekarnikiem, pralka, zmywarka i odkurzacz. Niektórzy dołączają mikrofalówkę, suszarkę, żelazko i czajnik elektryczny. Im więcej sprzętu czeka na najemce tym lepiej. Sprzęt ułatwiający życie im jest go więcej tym lepiej, bo najemca nie musi wydawać na to pieniędzy. W łazience musi znaleźć się prysznic lub wanna, szafki, umywalka i toaleta.

Ozdabianie mieszkania pod wynajem. Pamiętajmy, że to nie my będziemy tutaj mieszkać, a więc wszelkiego rodzaju pamiątki rodzinne trzeba zabrać z mieszkania. Nie warto ustawiać bibelotów, bo to kolejne miejsce do sprzątania. Ozdoby powinny być w neutralnym klimacie. Ciekawym rozwiązaniem są lampy, obrazy i zasłony. Resztę pozostawmy dla wynajmującego, aby zaaranżował przestrzeń w której będzie się czuł jak u siebie.

Jeśli mowa o internecie i telewizji to pozostawmy ten wybór najemcy. Nie wszyscy są telemaniakami spędzającymi godziny przed telewizorem. Mieszkanie bez telewizji i internetu jest nie do zaakceptowania, co nie znaczy, że za internet i telewizje musi od razu płacić najemca. Ważną sprawą jest posprzątanie mieszkania po każdym najemcy. Jeśli obicie tapczanu jest poplamione farbkami dziecięcymi warto wynająć osobę zajmująca się czyszczeniem obić. Wszelkie zacieki na kafelkach, brud i kurz na szafkach trzeba usunąć.

Chcąc wyposażyć kuchnię warto skorzystać w kodów rabatowych w Media Markt. W chwili obecnej jest promocja, która wygląda następująco: 2 produkty 5% taniej, 3 produkty 10% taniej, a cztery produkty i więcej aż 15% taniej. Rabaty obejmują AGD i AGD do zabudowy. AGD czyli pralki, suszarki, lodówki i zamrażalki oraz zmywarki i kuchnie. AGD do zabudowy czyli płyty, piekarniki, okapy, kuchnie mikrofalowe oraz pralki, lodówki i zamrażalki.

W Media Expert obecnie trwa promocja 50% dzisiaj reszta za pól roku. Promocją ta objęte jest małe AGD do którego można zaliczyć parownice do ubrań, elektryczne mopy, oczyszczacz powietrza, nawilżacz powietrza, ekspresy do kawy i roboty wieloczynnościowe.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież