farby i tynki gliniane

Jesteś miłośnikiem ekologicznych rozwiązań i starasz się na co dzień żyć w zgodzie z przyrodą?

Dotyczy to również planowanego remontu mieszkania lub domu, więc zastanawiasz się czy istnieją materiały budowlane w pełni bezpieczne dla użytkowników, a także środowiska? Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych wyrobów wykończeniowych wytwarzanych przemysłowo są produkty w 100% naturalne, a mowa tu o tynkach oraz farbach glinianych.Tynki gliniane - dlaczego warto zastosować

Tynki gliniane sprostają Twoim oczekiwaniom, ponieważ posiadają cały ogrom zalet poczynając od walorów estetycznych po znakomite właściwości fizyczne. Ten niezawodny i praktyczny materiał zastosujesz do wykończenia ścian wykonanych z każdego materiału m.in z pustaków cementowych, cegły bądź płyt kartonowo-gipsowych. Dzięki dostępności tynków o różnej strukturze można uzyskać ciekawe efekty końcowe dotyczące faktury, tak więc wnętrza mogą zyskać niepowtarzalny wygląd. W zależności od indywidualnych upodobań, powierzchnia może być gładka – w tym wypadku sprawdzi się tynk gliniany drobnoziarnisty, lub chropowata powstająca z wykorzystaniem tynku gruboziarnistego.

Stosując tynk gliniany we wnętrzach wykorzystujesz jego naturalne właściwości takie jak np. zdolność pochłaniania nadmiaru wilgoci. Jest to cecha bardzo pożądana zwłaszcza zimą, kiedy grzejniki wysuszają powietrze i wówczas tynk oddaje pochłoniętą wilgoć do pomieszczenia. Poza tym tynki gliniane dostosowują się do zmian temperatury jaka panuje w danym wnętrzu – mają zdolność absorbowania ciepła i oddawania go kiedy pomieszczenie się wyziębia. Jeżeli zależy Ci na stworzeniu w domu zdrowego mikroklimatu, tynk gliniany będzie idealnym wyjściem.

Sprawdź dostępne rodzaje tynków glinianych na Polskim rynku.

Farby gliniane

Wyrobem, który stanowi idealne dopełnienie dla tynku jest farba gliniana. Podobnie jak tynki, zasługuje na zainteresowanie ze względu na cały zestaw walorów. Farby są całkowicie naturalne i pozbawione rozpuszczalników, odporne na ścieranie, oddychające oraz antystatyczne. Duży wybór kolorów to możliwość zaaranżowania wnętrza zgodnie z założonym stylem i według własnych oczekiwań.

Spawdź dostępne rodzaje farb glinianych na Polskim rynku.

Komentarze  

0 #1 filip s. 2019-10-09 08:53
Nie wiedziałem, że z dzisiejszych czasach stosowany jeszcze jest tynk gliniany. Dzięki temu wpisowi wiem więcej.Dziękuję:-)
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież