Wybór materiału na schody zewnętrzne ma ogromne znaczenie dla trwałości projektu. Wiele osób pyta co jest najlepsze pod tym względem.


Jest ku temu powód: urządzenia umieszczone na zewnątrz będą narażone na wiele potencjalnie niebezpiecznych warunków, zatem odpowiednia trwałość oznacza dłuższą żywotność. W drugiej kolejności – a w niektórych przypadkach także w pierwszej – zwraca się uwagę na sam wygląd schodów. Wymagania te spełnia jeden materiał: granit.

Schody granitowe zewnętrzne mają cechy, które sprawny rzemieślnik wykorzysta i sprawi, że oprócz solidności, wykonane schody będą miały nienaganny wygląd. Kamień nadaje się do każdego rodzaju ułożonych schodów - niezależnie od tego, czy jest to wejście do domu, schody na taras, jako stopnie czy podstopnice. Istnieje kilka konkretnych zalet kamienia, które opiszemy poniżej.

Szybka dostawa schodów granitowych: https://kamiennewnetrza.pl/schody-granitowe/schody-granitowe-zewnetrzne

Zewnętrzne schody z granitu

Zewnętrzne schody granitowe z reguły nie są inwestycją na krótki czas. Każdy, kto decyduje się na budowę nowych schodów, oczekuje, że będą one służyć co najmniej kilka lat. Tak myśli każdy, niezależnie od tego, jakie materiały wybierzesz: drewno, kamień czy stal. Pod tym względem tylko jeden materiał może zająć miejsce na podium, a mianowicie granit. Wynika to bezpośrednio z właściwości skały granitowej. Przy odpowiedniej obróbce i stałej dbałości, granitu nie uszkodzi żaden czynnik naturalny.

Warunki pogodowe będą nieustannie próbowały zniszczyć wszystko, co napotkają, ale nie będzie to miało większego wpływu na wygląd i trwałość schodów granitowych. Ponadto znaczące użytkowanie każdej klatki schodowej, czyli zewnętrzne schody z granitu, nie może zagrażać wyglądowi produktu.

Naturalnie, ze względu na położenie na zewnątrz, należy je przykryć warstwą antypoślizgową. W tym celu najlepiej użyć płomieniowanego z odpowiednio łuszczonym wierzchem. Z kolei szczególnie trwałe kamienie, takie jak granit Bianco Cristal czy bryła kamienia granitowego, najlepiej sprawdzą się w przestrzeniach ogrodowych czy miejskich.

Schody granitowe – korzyści z posiadania

Warto przyjrzeć się bliżej estetyce schodów granitowych, zwracając uwagę na poszczególne typy. Na przykład granitowe stopnie Crystal Pearl Fustone mają dość oryginalną fakturę. Schody umieszczone w odpowiednim miejscu będą odbijać światło słoneczne, tworząc ciekawy efekt wizualny. Ze względu na trudne warunki, w jakich funkcjonują schody zewnętrzne, stopnie powinny odznaczać się wiele korzystnych właściwości. Muszą być wykonane z odpornego materiału, odpornego zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i wymagające czynniki atmosferyczne. 

Czarny granit Crystal Black lub głęboki grafit Dark z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kogo szczególnie pociąga elegancja i kunszt wykonania.
Mają one duży plus, że nie trzeba nad nimi mocno pracować, ponieważ i tak najlepiej wyglądają, kiedy wyglądają surowo i bez obróbki. Dlatego najlepiej nadawać się będą do ogrodu stylizowanego na dziki i nieuporządkowany. Idealnie wpasują się w schody tarasowe w takim miejscu. 

Schody z granitu mają wiele zalet i można by tak wymieniać długo kolejne plusy użycia granitu jako materiału do zbudowania schodów i stopnic. Każdy klient doceni inne właściwości granitu w zależności od tego, na czym szczególnie mu zależy i jakiego efektu oczekuje. Jest natomiast jedna kwestia, która łączy wszystkie rodzaje granitu. Niezależnie od tego, że uważany jest za kamień solidny, nie należy zaniedbywać jego regularnej impregnacji. Takie działanie przyniesie nam tylko korzyść, ponieważ dodatkowo wydłuży jego żywotność i pozwoli zachować elegancki wygląd  tej konstrukcji w czystości.

Jak dbać o schody zewnętrzne granitowe

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić przed dokonaniem zakupu, jest wybór rodzaju granitu, z którego schody zostaną wykonane. Pamiętaj, że jego piękno zależy głównie od próbek i ich wariacji kolorystycznych. Dlatego wybierając schody z kamienia, należy pamiętać o ich ostatecznym wyglądzie w połączeniu z elementami wyposażenia wnętrz lub ich połączeniem z materiałami użytymi do prac wykończeniowych - płytkami, ceramiką czy farbą ścienną. O schody należy dbać, więc od początku trzeba je zaimpregnować. Ten krok ułatwi konserwację schodów w przyszłości i ułatwi ich żywotność. Sam proces impregnacji trwa zwykle mniej niż dwie godziny, ale po nałożeniu preparatu musimy poczekać, aż wyschnie - może to zająć trochę czasu, dlatego planujemy tę pracę przynajmniej kilka dni, aby nie przeszkadzało z naszymi codziennymi zadaniami.

Podsumowanie

Mocne, trwałe i estetyczne schody – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku – są ważnym elementem wpływającym na ogólną estetykę Twojego domu lub firmy. Mogą być tradycyjne, nowoczesne, skromne lub spektakularne. Wszystko zależy od naszych indywidualnych oczekiwań. Stopnie granitowe są trwałe, cechuje je odporność na uszkodzenia ścierne i niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym wysokie i mroźne. Dlatego warto złożyć zamówienie na schody granitowe. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież