Hamak ogrodowy to bardzo duże udogodnienie, ponieważ może służyć domownikom jako doskonałe źródło relaksu i wypoczynku na świeżym powietrzu. Można się na nim położyć przede wszystkim wtedy, gdy na dworze panują korzystne warunki atmosferyczne, a dana osoba jest zmęczona po ciężkim dniu w pracy. Aktualnie istnieje jednak kilka różnych rodzajów hamaków ogrodowych. W jakie modele warto zainwestować oraz co konkretnie je wyróżnia?


Hamaki z drewnianym stelażem

Analizując dostępne hamaki warto wziąć pod lupę głównie hamaki z drewnianym stelażem. Czemu? Na pewno ze względu na to, że elegancko i schludnie się prezentują, pasują praktycznie do każdej posesji, a dodatkowo są trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Hamak należący do tej kategorii świetnie wkomponuje się w budynek zaprojektowany w stylu glamour lub skandynawskim. Co jeszcze za nim przemawia?

  • solidne wykończenie,
  • prosta konstrukcja,
  • łatwość przenoszenia z punktu A do punktu B,
  • stuprocentowa wygoda użytkowania i wysoki poziom bezpieczeństwa,
  • różnorodność dostępnych kolorów,
  • zastosowanie wysokiej klasy materiałów (m.in. bawełna).

To idealna propozycja dla młodych, jak i znacznie bardziej doświadczonych domowników. Od tej pory wypoczywanie na świeżym powietrzu stanie się prawdziwą przyjemnością, a zainteresowane osoby będą mogły sobie pozwolić na krótką drzemkę, czytanie książek i czasopism czy też podziwianie okolicznych krajobrazów i przyrody. 

Hamaki siatkowe

Jedną z najbardziej popularnych propozycji na rynku są obecnie hamaki siatkowe. Czym jest to spowodowane? Oczywiście tym, iż wcale nie trzeba za nie dużo płacić, a jednocześnie domownicy zapewniają sobie najwyższy komfort wypoczynku. Takie hamaki umożliwiają również swobodne wykonywanie pracy zdalnej w doskonałych okolicznościach przyrody. Można się na nich wygodnie ułożyć i zabrać ze sobą laptop lub inne urządzenie, wykonując poszczególne obowiązki zawodowe, które od tego momentu nie będą dla domowników większym obciążeniem psychicznym. Hamak w wersji siatkowej również charakteryzuje się nieskomplikowaną konstrukcją, a dodatkowo można go ustawić w dowolnie wybranym miejscu, np. w bliskiej odległości od drzew, aby nieco go zacienić. Ciekawym przykładem w tej kategorii okaże się siatkowy zestaw hamakowy Gardensteel o długiej żywotności, wykonany z dbałością o najmniejsze detale. Taka inwestycja niesie za sobą również inną ważną zaletę - mniejsze ryzyko poważnych zniszczeń, uszkodzeń i zaplamienia. 

Hamaki ogrodowe - kto powinien na nie stawiać?

Na sam koniec wypadałoby odpowiedzieć sobie na jedno kluczowe pytanie - kto konkretnie powinien stawiać na hamaki ogrodowe? Oczywiście te osoby, które czerpią dużą radość z wypoczywania na świeżym powietrzu i mają do dyspozycji sporą przestrzeń ogrodową. Hamaki sprawdzą się też w mniejszych ogrodach, lecz w tym przypadku konieczne okaże się dokładne przeanalizowanie ich wymiarów (warto skorzystać ze wsparcia fachowców). Kto jeszcze zainteresuje się hamakami? Na pewno wielbiciele drzemek, książek i podziwiania roślinności. Trzeba przy tym uważać, aby na hamakach spędzać maksymalnie 2-3 godziny z rzędu, nie obciążając nadmiernie własnego kręgosłupa. W innym przypadku można się narazić na nieprzyjemne dolegliwości bólowe. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież