Ceny ogrzewania w ostatnim czasie uległy znacznym podwyżkom. W zasadzie bez względu na sposób ogrzewania, trzeba liczyć się z cenami wyższymi o co najmniej kilkadziesiąt procent niż jeszcze rok temu. Nie dziwi zatem, że każdy szuka sposobu na ograniczenie ogrzewania. Czy istnieje sposób na to, aby ogrzać mniej, nie rezygnując jednocześnie z komfortu cieplnego?

Energooszczędny budynek

Sposobem na ograniczenie ogrzewania jest stworzenie energooszczędnego budynku. Chodzi o wdrożenie rozwiązań, dzięki któremu z obiektu nie będzie uciekało ciepło. Jak to zrobić? Otóż najlepiej jest przeprowadzić kilka działań jednocześnie dla najlepszego efektu. Ważne jest uszczelnienie domu, poprzez montaż energooszczędnych, czyli w pełni szczelnych drzwi i okien. Przyda się również system wentylacji z rekuperacją, czyli odzyskiem ciepła. Niemniej zdecydowanie najistotniejsze jest ocieplenie budynku. Najlepiej wykorzystać do tego styropian. Jaki wybrać? O tym w dalszej części tekstu.

Styropian, czyli skuteczne ocieplenie

Jeśli zależy Ci na skutecznym ociepleniu budynku, miejscem do którego powinieneś się udać, jest hurtownia styropianu. Znajdziesz w niej różnorodne styropiany, czyli polistyreny. Jest to tworzywo sztuczne, które jednak można uzyskiwać na różne sposoby i nadać mu rozmaite właściwości za sprawą dodatków w postaci innych materiałów. W ten sposób wyróżniamy między innymi styropian EPS oraz styrodur. Ponadto każda dobra hurtownia styropianu oferuje modele szare, posiadające w składzie grafit. Co do zasady styrodur zapewnia nieco lepsze właściwości termoizolacyjne niż styropian klasyczny. Natomiast porównując model biały z szarym, wybralibyśmy ten drugi.

Styropian nie tylko na elewacji

Warto wiedzieć, że aby istotnie ograniczyć ogrzewanie, ocieplić trzeba nie tylko elewację. Należy pamiętać również o fundamentach i dachu, aby zimne powietrze nie przedzierało się z żadnej ze stron. Co więcej, polecamy też wykorzystać styropian do izolacji podłóg w mieszkaniu. Czemu ma to znaczenie? Otóż w ten sposób uda nam się odizolować od siebie poszczególne pomieszczenia. Możliwe będzie zatem ograniczenie ogrzewania do konkretnego pomieszczenia. W przeciwnym wypadku ogrzewając na przykład sypialnię, wiele ciepła tracimy, gdyż przedostaje się ono do innych pomieszczeń, gdzie akurat nie jest wcale potrzebne.

Hurtownia styropianu na każdą okazję

Chcąc znaleźć dobrej jakości styropian, najlepiej odwiedzić hurtownię. Dlaczego akurat hurtownia styropianu jest dobrym miejscem do zakupu tego materiału? Ponieważ mowa o sprzedawcy wyspecjalizowanym w temacie materiałów ociepleniowych. Dzięki temu można mieć pewność, że w jego ofercie znajdują się tylko dobrze sprawdzone, jakościowe produkty. Co więcej, wybór w hurtowniach jest zwykle większy niż w innego rodzaju sklepach. Dzięki temu można z powodzeniem znaleźć odpowiedni styropian na elewację, podłogę czy fundamenty. Jednocześnie ceny materiałów ociepleniowych w hurtowniach styropianu w większości przypadków okazują się stosunkowo niskie.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież