Co obejmuje serwis przepompowni ścieków?

Dlaczego warto korzystać z takiego serwisu regularnie? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

 

  1. Dlaczego ważny jest serwis przepompowni ścieków?
  2. Jakie czynności wykonuje dobry serwis przepompowni ścieków?

 

Najważniejszym elementem przepompowni ścieków są nie tylko pompy, ale wszystkie układy tłoczne. Elementy te są właściwie najbardziej obciążone i z tego powodu należy je regularnie czyścić. Ponadto pompy oraz układy tłoczne trzeba także poddawać kontroli technicznej. Takimi działaniami zajmują się wyspecjalizowane serwisy przepompowni ścieków. Co dokładnie obejmuje serwis przepompowni ścieków? Na pytanie odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Zanim jednak do niego przejdziemy, przypomnijmy, dlaczego ważne jest, aby przeprowadzać regularne czyszczenie przepompowni ścieków. 

Dlaczego ważny jest serwis przepompowni ścieków?

Naprawa usterek kanalizacyjnych nierzadko jest bardzo droga. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie czyścić przepompownię ścieków oraz sprawdzać stan technicznych poszczególnych elementów. Należy zlecać odpowiednim firmom przede wszystkim usuwanie gromadzących się w systemie osadów, piasku oraz kamieni. Każda przepompownia ścieków musi być drożna, gdyż zbierające się wszelkie nieczystości mogą spowodować zatory. A jak wiadomo, taki zator jest szkodliwy i dodatkowo przyczynia się do powstawania dużo poważniejszych i drogich w naprawie usterek. Na przykład zatory nierzadko prowadzą do tego, że pompy tłoczne przestają sprawnie pracować.

Pompy działające w przepompowni ścieków z reguły są sterowane za pomocą sond pływakowych. Mechanizmy tego rodzaju w trakcie pracy są przez cały czas zanurzone w ściekach. To sprawia, że nierzadko oblepia je tłuszcz – taka sytuacja zaburza nie tylko ich pracę, ale i całego systemu. Dlatego właśnie nie usuwa się jedynie osadów czy kamieni, które mogą gromadzić się w instalacji, ale także sondy pływakowe, hydrostatyczne czy wirniki pompy. Komu zlecić te czynności? Najlepszą opcją jest odpowiedni serwis przepompowni ścieków! Pamiętaj jednak, aby wybierać tę firmę, która przeprowadza kompleksowy serwis wraz z przeglądem. Jakie zatem czynności powinny być wykonywane przez dobry serwis przepompowni ścieków? Na pytanie odpowiadamy w dalszej części niniejszego wpisu.

Jakie czynności wykonuje dobry serwis przepompowni ścieków?

Jakie czynności wykonuje dobry serwis przepompowni ścieków? Na przykład firma Navo Tech zajmuje się przede wszystkim precyzyjnym czyszczeniem wirników pompy oraz kontrolą pracy tłoczonych układów. Według informacji podanych na stronie https://navotech.com.pl/oferta/uslugi-i-serwis/serwis-przepompowni/ serwis obejmuje również kontrolę pracy mechanicznej wentylacji, zasuw odcinających, układu sterowania i zaworów zwrotnych. Ponadto na liście znajdują się takie czynności jak kontrola kompletności wszystkich podzespołów, oleju oraz pomiar poboru prądu pomp.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież