Efektywne i tanie ogrzewanie klimatyzacją jest dzisiaj możliwe.

Pomimo tego, że klimatyzatory ścienne wykorzystywane są w upalne dni do chłodzenia, to możemy wspomagać się nimi w okresie wiosny i jesieni. Nowoczesne modele oferują funkcję grzania za pomocą pompy ciepła typu powietrze-powietrze. Zanim kupisz klimatyzator zapoznaj się z jego zaletami. Warto wspomnieć o tym, że ogrzewanie klimatyzatorem jest nawet pięć razy tańsze od ogrzewania grzejnikami elektrycznymi. Klimatyzatory z funkcją grzania mogą przydać się również zimą. Warto wspomnieć, że ogrzewanie klimatyzatorem jest bardzo ekologiczne. Jest to szczególnie istotne w Polsce gdzie tak zwana niska emisja jest jednym z największych źródeł smogu. Klimatyzatory ścienne nie wydzielają żądnych spalin ani pyłów.

Poza tym nowoczesne klimatyzatory ścienne posiadają zaawansowany system filtracji. Nie zastąpią one oczyszczacza powietrza, jednak są w stanie zatrzymać niebezpieczne wirusy i nie dopuszczają do rozwoju bakterii przez które pojawia się przykry zapach. Lepsze modele wyposażone są w filtr HEPA i/lub system jonizacji, dzięki któremu wylatujące powietrze jest wolne od niebezpiecznych drobnoustrojów oraz części składowych smogu. Jeśli są państwo zainteresowani tego typu klimatyzatorami to polecam stronę
https://centrumrekuperacji.pl/ogrzewanie-klimatyzatorem

Rodzaje klimatyzatora.

Klimatyzatory dzieli się z uwagi na budowę i rozwiązania montażowe. Ten drugi podział dotyczy klimatyzatorów typu split i multi split. Opisywanie typów klimatyzatorów zaczniemy od kryterium budowy. Ze względu na budowę klimatyzatory dzielimy na:

Klimatyzator monoblok – składa się z pojedynczej jednostki. Wewnątrz jednostki znajduje się parownik, skraplacz, sprężarka i reszta oprzyrządowania. Po względem zasady działania klimatyzator typu monoblok nie różni się od klimatyzatora split. Jedyną różnicą jest sposób odprowadzenia ciepłego powietrza.

Klimatyzator typu split – jest to jedne z najpopularniejszych tego typu urządzeń w Polsce. Urządzenie to dwie jednostki wewnętrzna i zewnętrzna. Połączone są ze sobą za pomocą linii chłodniczej zwanej freonową. Linia chłodnicza to para rur miedzianych w izolacji, która umożliwia swobodny przepływ czynnika chłodzącego. Dodatkowo te dwa urządzenia połączone są instalacją elektryczną, która odpowiada za prawidłową komunikację jednostek.

Klimatyzatory typu multi split – jest to urządzenie zbudowane tak samo jak split. Od klasycznych splitów różnią się tym do jednej jednostki zewnętrznej podłącza się wiele jednostek wewnętrznych.

Rodzaje klimatyzatorów split i multi split.

W obrębie klimatyzatorów split i multi split można wyróżnić następujące rodzaje:

  • klimatyzatory ścienne,

  • klimatyzatory przypodłogowe,

  • klimatyzatory kasetonowe,

  • klimatyzatory kanałowe,

  • klimatyzatory ścienno-sufitowe.

Powyższe rozróżnienia dokonane są w oparciu o rozwiązania montażowe, które można wybrać pod indywidualne preferencje. Wybierając poszczególne jednostki wewnętrzne powinno pamiętać się o tym, że miejsce oraz sposób montażu ma wpływ na dystrybucję powietrza w pomieszczeniu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież