Wielu z nas uwielbia zwierzęta, a niektórzy nawet w okresie zimowych dokarmiają przynosząc pożywienie do schronisk. Są osoby, które w swoim domostwie posiadają już jedno lub więcej zwierząt. Niestety nie wszystkie zwierzątka są mile widziane i mowa tu o myszach, które szczególnie latem są gośćmi w naszych ogrodach, łąkach i polach. W tych miejscach budują norki i szukają pożywienia. Jednak kiedy zaczną gromadzić się w domu, to pojawia się nie mały problem, bo chociaż mysz jest zwierzątkiem nawet przyjaznym, to jest w stanie wyrządzić szkody, a tego chcielibyśmy uniknąć. Przecież nikt nie chciałby zobaczyć myszy w swoich ulubionych płatkach śniadaniowych lub zobaczyć skutki żerowania na swoim ulubionym swetrze.

Skąd się biorą myszy w domu?

Oczywiście nie jest prawdą, że tylko niezadbane piwnice i spiżarnie przyciągają myszy jak magnes. Praktycznie w każdym domostwie może pojawić się nieproszony gość, o którym prędzej czy później dowiemy się. Prawdą jest, że domostwa ulokowane przy parkach, polach i nawet lasach są bardziej podatne na pojawienie się gryzonia. Niestety nawet w centrum zatłoczonego miasta może przydarzyć się mysz. A zatem skąd się biorą myszy w domu? Mysz szuka pożywienia i schronienia w jednym miejscu. Upodobały sobie spichlerze i inne miejsca składowania ziarna. Natomiast w miastach będą to spiżarnie, piwnice, a także pomieszczenia mieszkalne, w których można znaleźć pożywienie. Możesz zastanowić się, dlaczego masz myszy w domu, skoro masz dokładnie posprzątane pokoje. Wystarczy zostawić jedzenie bez zabezpieczenia takie jak otwarty ryż i płatki.

Co oznacza pojawienie się myszy w domu?

Myszy powodują wiele szkód. Zanieczyszczają pożywienie, bo w trakcie jedzenia zostawiają dużo odchodów, dlatego wszystko zaatakowane artykuły spożywcze należy zutylizować. Dodatkowo mysz musi dbać o stan swojego uzębienia, co sprawia, że sporo rzeczy w tym twardych jest poniszczona przez tego gryzonia. Można tu wymienić meble, ubrania, buty, dywany i książki oraz kable. Mówiąc kable nie mamy na myśli tylko zewnętrznych, ale również te wewnątrz. Gryzoń drąży kanały w naszych ścianach, a w chwili napotkania przeszkody, na pewno będzie chciał ją ominąć, a więc uszkadzają przewód, który ciężko nam zlokalizować. Także pojawienie się myszy w domu nie jest czymś dobrym. Mysz w domu – co to oznacza dla zdrowia domowników? Zwierzęta te mogą także przenosić różnego rodzaju choroby i pasożyty. Więc nie warto zwlekać z pozbywaniem się myszy. Gniazda myszy znajdują się wewnątrz w garażach lub na strychach, a czasem nawet pod podłogą. Gniazda wykładane są materiałem jaki znajdują w danym domostwie lub plastikiem i papierem. O obecności gryzoni świadczą również odchody. Myszy pozostawiają zazwyczaj na żywności małe kupki. Oczywiście temu towarzyszy niemiły zapach. Warto wymienić raz jeszcze, że gryzoń zostawia ślady zębów na wszystkim co się da pogryźć. Myszy prowadzą nocny tryb życia więc nieraz w nocy można usłyszeć drapanie lub odgłosy, które świadczą o żerowaniu gryzoni. Warto wiedzieć, że myszy rozmnażają się szybko. Mysz gotowa jest do rozrogu już w 42 dniu życia po narodzinach. Może zdarzyć się, że będziemy mieli sposobność walczyć z cała kolonią mysz.

Niebezpieczna mysz polna w domu

Pomimo tego, że mysz polna jest niewielka, to może spowodować duże straty. I nie chodzi tu o to, że nadgryza masz pokarm, ale również dostawia na nim swoje odchody. Warto wiedzieć, że mysz polna jest nośnikiem wielu chorób na przykład brucelozy. Ponadto gryzonie w domostwie to poważny problem. Myszy często wygryzają dziury w których tworzą gniazda. Oznacza to, że drewniane elementy budynku są zagrożone. Często robią otwory w elewacji, ociepleniu czy tym podobnym. Zęby tych mysz są naprawdę ostre i potrafią w krótkim czasie wygryźć sporą norę. Zapach tej myszy jest naprawdę odstręczający. Jeśli nawet mysz się wypłoszy, to i tak w powietrzu nadal będzie zły zapach, który jest ciężko usunąć. Dlatego za wszelką cenę powinno się chronić dom, piwnicę czy strych przed wizytą tych niechcianych gości, ponadto, kiedy tylko zauważysz, że mysz wprowadziła się na dobre, od razu starać się ją wygonić.

Poznaj przeciwnika

Zanim zabierzesz się za usuwanie myszy najlepszym sposobem, to warto zapoznać się z przeciwnikiem. Mysz polna zamieszkuje pola, łąki i lasy. Jednak gdy robi się zimno, a z pół znika zboże, to mysz przenosi się w ciepłe miejsce czyli magazyny i domostwa w których będzie miała pożywienie. Osiedlają się wszędzie tam, gdzie mają pożywienie. Żywią się trawami, owocami, zbożem, ziarnami, bulwami i korzeniami. Gdy zasiedlą się w domu, to zjedzą wszystko, co wpadnie z ich łapki. Myszy, które osiedliły się w domu potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Ponadgryzane jedzenie nawet jeśli jest przechowywane z papierowych opakowaniach, odchody i bardzo nieprzyjemny zapach – to ewidentne dowody na bytowanie w twoim domu myszy. Jeśli uświadomisz sobie, że przenoszą groźne choroby bakterie, wirusy i pasożyty, to jest sygnałem żeby zacząć działać.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież