Wśród systemów grzewczych, które wiodą prym na rynku, znalazło się miejsce dla promienników podczerwieni.

Wciąż nieco niedocenianych, a to wielka szkoda! To właśnie one są niezwykle funkcjonalne, komfortowe w użytkowaniu, oszczędne, a do tego stwarzają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Dlaczego warto postawić na promienniki podczerwieni? Co sprawia, że łatwo z nimi o wymarzony wystrój wnętrza?

Pożądany komfort termiczny

Domownicy w sezonie jesienno-zimowym liczą na to, że we wnętrzach będzie przyjemnie ciepło. Komfort termiczny mogą sobie zapewnić stawiając na promienniki podczerwieni z oferty https://econovli.pl/. Dlaczego akurat one?

To urządzenia grzewcze, które jak żadne inne gwarantują brak różnic temperaturowych niezależnie od tego, czy mówimy o cieple odczuwanym przy podłodze, czy przy suficie. W przypadku tradycyjnych systemów grzewczych występują te różnice, mogą one wynosić nawet 10 stopni, a to sprawia, że przy podłodze odczuwane bywa zbyt duże zimno, przy suficie zaś robi się często za gorąco.

Promienniki podczerwieni działają w taki sposób, że nie ma mowy o różnicach w odczuwanym cieple. To zaś sprawia, że domownicy mogą liczyć na maksymalny komfort termiczny.

Oszczędnie mimo korzystania z energii elektrycznej

Promienniki podczerwieni do pracy potrzebują źródła energii elektrycznej. Mimo znacząco rosnących cen za prąd nie trzeba jednak martwić się o rachunki po sezonie grzewczym. Dlaczego? Chodzi bowiem o sposób działania promienników.

W urządzeniach tych energia elektryczna jest niezbędna tylko do uzyskania pożądanej temperatury. Po tym czasie promienniki nie korzystają z prądu, a ciepło jest równomiernie rozprowadzane, i to przez długi czas, za sprawą zjawiska promieniowania podczerwonego.

Minimum korzystania z prądu, maksimum ciepła – tego nie mogą zaoferować przestarzałe systemy grzewcze.

Dowolna aranżacja? To możliwe!

Nowoczesne urządzenia grzewcze są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Nie da się jednak ukryć, że możliwy jest ich montaż tylko na ścianach, zwykle w okolicy okien, gdzie ucieka najwięcej ciepła. Inaczej jest w przypadku promienników podczerwieni. Mają one formę płaskich paneli, które nadają się do montażu zarówno na ścianach, jak i na sufitach. Oznacza to znacznie szersze możliwości aranżacyjne.

Te same promienniki mogą zostać ukryte za wybraną grafiką czy obrazem, dzięki czemu nic nie zdradza ich obecności we wnętrzu. Dla miłośników dopracowanych i najbardziej wymagających aranżacji, to najlepsze rozwiązanie.

Funkcjonalne i wygodne w obsłudze

Promienniki należą do nowoczesnych systemów grzewczych. Są bardzo funkcjonalne, a ich obsługa intuicyjna. Gwarantują więc nie tylko komfort termiczny, ale i bezproblemowe użytkowanie, co jest jedną z wielu ich zalet.

Szukając urządzenia grzewczego, które nie tylko wpisze się w domowy budżet, warto przyjrzeć się możliwościom nowoczesnych promienników podczerwieni, zaufać im i znaleźć dla nich miejsce w domowych wnętrzach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież