Zastanawiasz się, czy bramy panelowe będą dobrym rozwiązaniem na Twojej posesji?

Czym są i jakie zalety mają bramy panelowe? Szczegóły na ich temat znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

 

  1. Czym są bramy panelowe?
  2. Jakie zalety mają bramy panelowe?

 

Jeśli chodzi o ogrodzenie, bramy panelowe zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Czym różnią się od innych bram – na przykład kutych? Gdzie sprawdzą się bramy panelowe? Jakie mają zalety i z czego właściwie się składają? Na pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

Czym są bramy panelowe?

Standardowe bramy panelowe to rozwiązania, które mogą składać się – na przykład – z dwóch paneli 2D, które w tym przypadku wykorzystuje się jako wypełnienie. Taką bramę można także wykonać z odpowiednich profili. Na rynku aktualnie dostępne są bramy panelowe w wariancie uchylnym, jednoskrzydłowym, dwuskrzydłowym lub przesuwnym. Takie bramy panelowe można otwierać zarówno manualnie, jak i za pośrednictwem pilota. Oczywiście ta druga opcja wymaga zamontowania odpowiedniej technologii, dzięki której otworzysz bramę automatycznie, wykorzystując do tego dedykowany pilot. Które rozwiązanie jest lepsze? Bramy panelowe wjazdowe automatyczne mogą być droższą opcją, ale są wygodniejsze, gdyż nie musisz wysiadać z pojazdu, aby ją otworzyć i móc wjechać na swoją posesję. Sprawdzi się to szczególnie zimową porą lub w trakcie deszczowego i wietrznego dnia.

Poza mechanizmem otwierania należy zdecydować się, który model bramy panelowej wybrać. Wspominaliśmy o tym, że na rynku dostępne są bramy przesuwne oraz skrzydłowe. Te pierwsze poleca się posesjom, które mają krótki podjazd do garażu. Skrzydłowe natomiast sprawdzą się głównie tam, gdzie tego miejsca na podjeździe jest znacznie więcej.

Jakie zalety mają bramy panelowe?

Bramy panelowe cieszą się coraz większą popularnością i jest to spowodowane między innymi ich wysoką wytrzymałością trwałością. Do zalet takiego rozwiązania zalicza się także ogromne możliwości personalizacji. Dzięki temu każdy zainteresowany klient jest w stanie znaleźć taką bramę panelową, która będzie pasować nie tylko do całego ogrodzenia, ale i elewacji domu czy dekoracji ustawionych dookoła nieruchomości.

Kolejną zaletą bram panelowych jest to, że są bardzo proste w montażu. To sprawia, że wielu klientów samodzielnie montuje bramę na swojej posesji. Jeśli jednak zdecydujesz się na rozwiązanie z napędem automatycznym, lepszą opcją będzie skorzystanie z pomocy fachowców.

Bramy panelowe produkuje się z odpowiednich materiałów, dzięki którym wyróżniają się świetną jakością i wytrzymałością – szczególnie na niekorzystnie działające warunki atmosferyczne. Ten ostatni parametr udaje się uzyskać za sprawą procesu cynkowania, którego zadaniem jest między innymi zagwarantowanie optymalnego zabezpieczenia przed korozją. Proszkowe malowanie natomiast wydłuża żywotność bram panelowych i dodatkowo korzystnie wpływa na ich wygląd.

Wybierając nową bramę wjazdową trzeba oczywiście zastanowić się, czy montaż bramy będzie możliwy w przypadku standardowych rozwiązań, czy jednak lepszym wyborem będzie brama przesuwna przygotowana pod indywidualne zamówienie. Podobnie jest w przypadku furtek.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież