Według naukowców na ciele muchy znajduje się nawet 2 miliony bakterii, a w przewodzie pokarmowym nawet 33 miliony.

Z tego powodu owady mogą przenosić choroby takie jak czerwonka i wąglik lub doprowadzić do zatrucia pokarmowego. Choć muchy nie gryzą, bo posiadają aparat liżący wciąż są dużym zagrożeniem. W szczególności z uwagi na sposób zdobywania pokarmu. Muchy bardzo często ciągnie do padliny, odchodów, a także śmieci. Niestety lubią również siadać na artykułach spożywczych, na które mogą przenieść groźne bakterie. Zatem czy istnieje jakiś sposób na muchy? Oto kilka sposobów w tym domowych na walkę z insektem.

Domowe sposoby na muchy.

Skuteczne domowe sposoby na muchy nie muszą ograniczać się do tradycyjnej łapki na insekty. Jeśli zastanawiasz się czy istnieją inne sposoby to odpowiedź brzmi „Tak”. Pułapki, które są wykonane własnoręcznie lub niektóre rośliny to przykłady domowych sposobów na muchy. Warto pamiętać, że owady w domach są bardzo uciążliwe i przenoszą groźne dla człowieka choroby, dlatego warto zaznajomić się z sposobami walki z tymi owadami. Własnoręczne pułapki na muchy – tu warto skorzystać z sprawdzonych pułapek na muchy, które ograniczą ich liczbę. Pułapka z octem i płynem do mycia jest najprostszym sposobem. W celu wykonania pułapki należy wziąć słoik, folię i gumkę recepturkę. Do połowy naczynia trzeba wlać ocet i dodać kilka kropel płynu do mycia naczyń. Całość zakrywa się folią w której wykonuje się otworki. Dziurki te uniemożliwią wyjście muszek owocówek z pułapki. Taka pułapka to jedna z najlepszych na te insekty.

Inne sposoby na muszki owocówki to butelka z cukrem i bananem lub naczynie zalane octem. Wystarczy przeciąć butelkę i włożyć do niej miąższ owoców i cukier. Następnie powinieneś pozostałą częścią butelki zakryć górę i tak przygotowaną pułapkę umieszcza się na parapecie.

Domowe lepy na muchy – kolejnym sposobem na muchy jest własnoręcznie wykonany lep. W tym sposobie miesza się miód z mąką kukurydzianą. Całość stanowi niezwykłą pomoc w pozbyciu się insektów. Tak przygotowaną mieszankę kładzie się na spodkach lub podstawkach pod doniczki i wkłada do szafki z żywnością. Możesz mieć pewność, że muchy utkną w lepkiej substancji.

Zapachy odstraszające muchy – domowe sposoby na muchy to nie tylko wykonane pułapki. Warto wiedzieć jakie zapachy odstraszają insekty. Zapach wanilii to pierwszy, którego nie znoszą muchy. Na stole stawia się otwarty słoiczek z olejkiem waniliowym, a zobaczysz, że muchy znikną. Mocno pachnące świeczki, dyfuzory lub wanilia z dodatkiem olejku kokosowego to doskonałe domowe sposoby na muchy. Taka mieszanka stanowi doskonały sposób na muchy, a przy tym wydzielany jest przyjemny i relaksujący zapach.

Rośliny zwalczające muchy – domowe sposoby na muchy to również kupno odpowiednich roślin, które zapachem odstraszają insekty. Uwalniają olejki eteryczne których owady nie znoszą. Dzięki zastosowaniu tego sposobu ilość much ulega zmniejszeniu. Posadzenie tych roślin w ogrodzie lub blisko altanki stworzy naturalną barierę dla tych owadów. Zostanie stworzona granica której mucha nie przekroczy. Sprawdzone domowe sposoby na muchy to umieszczenie na tarasie roślin, które wydzielają olejki eteryczne o silnym aromacie. Owady nie przepadają za intensywnych zapachem mięty. Taką roślinę warto posadzić w miejscu w którym najczęściej bywasz. Jest możliwość stworzenia domowego ogródka zawierającego różne zioła, a jeśli muchy uprzykrzają Twoje życie w domu to w kuchni postaw doniczkę z miętą.

Lawenda to kolejny przykład rośliny wydzielającej intensywny aromat, który skutecznie odstrasza muchy. Taka fioletowa ściana pięknie prezentuje się na tarasie lub balkonie przy tym wydziela przyjemny i kojący zapach. Jeśli masz problem z dużą ilością much to w miejscu w którym przygotowujesz potrawy ustaw doniczkę z bazylią. Te zioło bardzo dobrze odstrasza owady jeśli odpowiednio pielęgnujesz roślinkę. Należy pamiętać o regularnym odrywaniu górnych pędów bazylii, aby mogła się rozkrzewiać. To pozwala na wydzielanie intensywnego zapachu przed którym uciekają insekty.

Pieprz cayenne i woda – jest to kolejny skuteczny domowy sposób na muchy. W tej metodzie dosypujemy do butelki właśnie ten pieprz i zalewamy wrzącą wodą, a następnie porządnie wstrząsamy. Następnie całe wnętrze spryskujemy tą mieszanką w celu redukcji ilości much. Ten samodzielnie przygotowany preparat działa jak środek owadobójczy.

Co wabi muchy do twojego domu?

Domowe sposoby to tylko połowa sukcesu w walce z muchami. Chcąc skutecznie pozbyć się owada musisz wiedzieć, co zwabia owady do twojego domostwa. Muchy lubią zapach amoniaku lub odchodów, a więc z pewnością są w pobliżu jedzenia i zepsutych warzyw i owoców. Dlatego zepsute owoce od razu się usuwaj, a pojemnik na odpady zawsze powinien być zamknięty.

Profesjonalne środki do walki z muchami – jak naturalne środki na owady zawodzą, to warto sięgnąć po profesjonalne środki. W celu wykonania skutecznej walki z owadem warto zapytać się ogrodnika, który preparat będzie odpowiedni.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież