Czym tak naprawdę są domy modułowe? Dlaczego zyskały taką popularność? Co odróżnia je od tradycyjnych domów? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.


Osoby interesujące się budownictwem z pewnością wiedzą, czym jest dom modułowy. Porządnie wykonane, a przy tym zachwycające wyglądem loftowe domy modułowe znaleźć można pod tym linkiem - https://loftowedomy.pl/. Już na pierwszy rzut oka widać, że nie stanowią one standardowego przykładu budownictwa. Domy loftowe pojawiły się na rynku dosyć niedawno, jednak szybko znalazły swoich zwolenników. Obecnie branża domów modułowych rozwija się bardzo dynamicznie, a oferty firm wykonawczych poszerzane są z dnia na dzień. Istniejące już rozwiązania wzbogacane są o nowe możliwości, które sprawiają, że mieszkanie w domu modułowym staje się jeszcze bardziej komfortowe. Czym tak naprawdę są domy modułowe? Dlaczego zyskały taką popularność? Co odróżnia je od tradycyjnych domów? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Dom modułowy i tradycyjny - budowa

Decyzja o budowie domu jest zwykle bardzo ważnym momentem w naszym życiu. Kiedy decydujemy się na jego postawienie, zależy nam na tym, by każdy jego element był w pełni dopasowany do naszych preferencji. Budowa domu tradycyjnego wiąże się jednak z ogromną inwestycją oraz długim czasem potrzebnym do zrealizowania całego projektu. Najpierw konieczna jest budowa fundamentów, a dopiero później możliwe jest stawianie ścian, schodów i innych elementów stanowiących podstawę całej konstrukcji. W dalszym ciągu powstaje dach, wstawiane są drzwi, okna, a dom wyposażany jest w niezbędne instalacje. Wtedy możliwe jest już jego wykończenie. Proces budowy trwa jednak zwykle miesiące, a nawet lata.

W przypadku domu modułowego sprawa budowy jest bardzo prosta. W pierwszej kolejności wraz z wykonawcą ustalany jest szczegółowy projekt domu. Na jego postawie w fabryce powstają wszystkie części potrzebne do jego budowy. Tam również są one składane w taki sposób, by na plac budowy dotarł niemal już w pełni gotowy dom modułowy. Proces ten trwa zwykle kilka tygodni. Dom modułowy stawiany jest na płycie fundamentowej w kilka dni.

Dom modułowy i tradycyjny - użytkowanie

Wiele osób obawia się mieszkania w domu modułowym, myśląc, że można go traktować wyłącznie jako tymczasowe rozwiązanie. Prawda jest jednak taka, że odpowiednio przygotowany dom modułowy może być również całoroczny. Tak jak w przypadku domu tradycyjnego można w nim wykonać wszelkie potrzebne do normalnego funkcjonowania instalacje - elektryczne i sanitarne. Czy może być w nim tak ciepło zimą jak w domu tradycyjnym? Tak, ponieważ w domu modułowym można bez problemu zastosować wybrany przez nas lub polecany przez wykonawcę sposób ogrzewania.

Co więcej, zastosowane podczas produkcji domu modułowego materiały zapewniają świetną izolację - rewelacyjnie zatrzymują ciepło zimą i gwarantują chłód latem. Odpowiedni projekt i wyposażenie może zdziałać cuda. Konstrukcja domu modułowego umożliwia także wdrożenie ekologicznych rozwiązań, takich jak panele słoneczne lub fotowoltaiczne. Taka modułowa konstrukcja stanowi więc świetną alternatywę dla tradycyjnej technologii budowy domu. Z pewnością sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na szybkim wzniesieniu własnego domu i które są miłośnikami takich nowoczesnych rozwiązań.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież