Kuchnia to pomieszczenie najczęściej wykorzystywane, dlatego zamówione na wymiar meble dadzą gwarancję maksymalnego wykorzystania przestrzeni i dopasowania do potrzeb. Meble na wymiar umożliwiają swobodne korzystanie z przestrzeni kuchennej. Jakość mebli na zamówienie jest wyższa od tych gotowych.


Zamówienie mebli kuchennych dopasowanych wielkością to dobre rozwiązanie jeśli mamy do czynienia z skosami, wnękami i niewielkim metrażem. Meble kuchenne na wymiar z szafkami rozwiązują problem z zagospodarowaniem wolnej przestrzeni.

Kolejną zaletą mebli na wymiar jest możliwość zabudowy sprzętów AGD. Wygląd sprzętów często psuje efekt wizualny wnętrza i nie pasuje do reszty wystroju. Dzięki chowaniu sprzętów w wcześniej przygotowanych przez stolarza szafkach zyskujemy efekt spójności i lekkości. Ponadto nie ograniczamy sobie dostępu do ukrytych sprzętów.

Kuchnia do zabudowy zamówiona u stolarza jest droższa od tej produkowanej masowo. Takie kuchnie na wymiar wykonuje się z najwyższej jakości materiałów i z większą starannością. Fronty i blaty mają powiększoną trwałość. Mechanizmy i systemy prowadnic są odporne na uszkodzenia i obciążenia. Dzięki temu w szafce mogę schować naczynia i talerze do wagi 50 kilogramów. Nie rzadko w meblach występują systemy cichego domykania i hamulce. Podnoszą komfort użytkowania. Zapobiegają trzaskaniu frontu o korpus mebli. Warto pamiętać! Przed wyborem stolarza warto przyjrzeć się jego wcześniejszym realizacją i opiniami ponieważ efekty pracy stolarza będą z nami przez długie lata.

Na cenę realizacji mebli na wymiar ma wpływ wiele czynników. Są to między innymi: materiał z którego zostanie wykonana kuchnia, rodzaj pokrycia powierzchni i gabaryty. Jeśli kuchnia ma posłużyć wiele lat warto zdecydować się na trwałe materiały. Często dokonując wyboru kuchni kierujemy się wyglądem. Warto sprawdzić czy korpusy wykonane są z trwałych materiałów.

Jak już meble będą ładnie wyglądały warto pomyśleć o wyborze trwałych materiałów. Będą poddawane wpływowi pary wodnej, promieni słonecznych, obtarć i uderzeń podczas codziennego użytkowania. Jeśli fronty szafek mają być trwałe to wybierz płytę MDF. Jeśli wolisz tańsze rozwiązanie to warto pomyśleć o płycie wiórowej, która jest mniej trwała niż ta z MDF.

Dzięki meblom kuchennym na wymiar kuchnia może być zarówno piękna jak i funkcjonalna. Jest to doskonały sposób na urządzenie kuchni po swojemu. Kuchnia na wymiar to rozwiązanie na lata, a poszczególne elementy można poddawać renowacji aby służyły dłużej.

Warto zapoznać się z ofertą mebli na wymiar https://iform.com.pl/sklep Jest tam poradnik, inspiracje i realizacje. Naprawdę warto. Rozważać można meble na wymiar przez internet. Większość osób jednak woli sklepy stacjonarne.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież