Sypialnia powinna być oazą spokoju, w której możemy wypocząć po trudach dnia, zrelaksować się i w przyjemny sposób spędzić czas. Mimo, że nie jest w domu pomieszczeniem reprezentacyjnym i nie zapraszamy do niej gości, jej aranżacja jest bardzo ważna. To tutaj regenerujemy się i zbieramy siły potrzebne do codziennego funkcjonowania i obowiązków. Jednym z najważniejszych strukturalnych elementów wnętrza jest podłoga. Jej wybór jest bardzo ważny - rzadko ją zmieniamy, z założenia ma więc dobrze służyć przez długie lata. Jaka podłoga do sypialni będzie idealnym rozwiązaniem? Polecamy panele laminowane. Dlaczego? Spieszymy z wyjaśnieniem.


Panele laminowane - wygodne i praktyczne

Wykonane z laminatu panele podłogowe są nieproblematyczne pod względem utrzymania w czystości. To bardzo ważne w sypialni, gdzie w szczególności dbać powinno się o czyste powietrze i eliminację kurzu szkodliwego dla dróg oddechowych. Laminat nie wymaga dodatkowej konserwacji. Regularne odkurzanie i przemywanie odsączonym z wody mopem wystarcza w pełni do utrzymania podłogi w dobrym stanie. Panele laminowane  nie sprzyjają gromadzeniu się zanieczyszczeń. Są higieniczne i świetnie nadają się do pomieszczeń, w których się śpi. Będą dobrym wyborem nie tylko do sypialni osób dorosłych, ale również dzieci.

Elegancja i estetyka - klucz do efektownej aranżacji

Od sypialni wymaga się nie tylko tego, by była funkcjonalna. Powinna też cieszyć oko. Dzięki temu chętnie spędzamy w niej czas i dobrze się czujemy. To jeden z elementów kluczowych dla efektywnego wypoczynku. Nowoczesne panele laminowane PolDom charakteryzują się eleganckim wyglądem. Wiernie imitują naturalne drewno, wyglądają bardzo szlachetnie i stylowo. Bogata gama wzorów i odcieni pozwala wybrać odpowiedni wariant do wnętrz w różnym stylu: od skandynawskiego, klasycznego, kolonialnego, rustykalnego, po boho i vintage oraz eko. Każdy znajdzie opcję odpowiednią do swoich upodobań i preferowanego wzornictwa.

Podłoga do sypialni - z dywanem czy bez

Podłoga z nowoczesnego laminatu prezentuje się bardzo ładnie i nie wymaga przykrywania dywanem. Nie jest również śliska, dzięki czemu nawet niczym nie przykryta jest bezpieczna, również dla osób starszych i dzieci. Jeśli użytkownicy wnętrza lubią dywany lub traktują je jako atrakcyjną ozdobę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobrać odpowiedni wzór, który będzie korespondować stylistycznie z panelami. Doboru można dokonać zarówno na zasadzie kontrastu, jak i przeciwnie: podobieństwa. Wiele osób rezygnuje w sypialni z większego dywanu na rzecz mniejszych dywaników, które kładzie się przy łóżku. Dzięki nim pierwsze wrażenia przy porannym postawieniu stóp na podłodze są milsze i przyjemniejsze.


Jeśli zastanawiasz się, jaka podłoga do sypialni będzie najlepiej pasowała do Twojego wnętrza, możesz poradzić się naszych ekspertów. Z chęcią opowiedzą Ci więcej o charakterystyce i właściwościach paneli laminowanych i podpowiedzą, jakie wzory i odcienie będą najtrafniej korespondować z preferowanym przez Ciebie stylem i efektem aranżacyjnym, do którego dążysz. Poznaj panele laminowane z Poldom!


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież