Odpady budowlane, w tym gruz, folie, materiały izolacyjne czy papa, to zawsze duży problem, z którym trzeba sobie jakoś poradzić. Na szczęście jest to stosunkowo proste i wcale nie wymaga zaangażowania po stronie inwestora. Naturalną propozycją jest zlecenie wywozu odpadów budowlanych, biblioteczek profesjonalnej firmie. W naszym artykule przyglądamy się bliżej temu rozwiązaniu, z którego korzystają nie tylko przedsiębiorstwa, ale coraz częściej także osoby prywatne.


Kiedy warto skorzystać z usługi wywozu odpadów budowlanych?

Ta usługa jest skierowana do każdego, kto nie bardzo ma pomysł, co zrobić z gruzem i innymi odpadami powstającymi w trakcie remontu mieszkania, budowy domu czy prowadzenia dowolnych prac budowlanych.

Jeśli np. Twoja gmina nie zapewnia każdemu mieszkańcowi jednego worka typu big-bag na odpady pobudowlane w ciągu roku lub z góry wiesz, że taki worek jest stanowczo zbyt mały, to potrzebujesz usługi wywozu odpadów budowlanych.

Jeśli budujesz dom i chcesz utrzymać porządek na placu budowy, nie drażniąc sąsiadów walającymi się wszędzie workami, foliami i fragmentami styropianu, to także jest to dobry powód, aby zamówić usługę wywozu odpadów. Takie przykłady można mnożyć. Kolejną opcją jest skontaktowanie się z producent wiat, w celu wykonania wiaty na śmieci.

Nie rób tego na własną rękę!

Samodzielne zorganizowanie wywozu odpadów budowlanych jest oczywiście możliwe, ale byłoby też bardzo kłopotliwe – i to z kilku powodów:

  • Potrzebujesz odpowiedniego samochodu, którym prawdopodobnie nie dysponujesz (wysokie koszty wypożyczenia auta i przyczepy towarowej);
  • Wywóz odpadów na własną rękę wymaga zaangażowania w to własnej pracy i poświęcenia na to dużej ilości czasu;
  • Pojawia się problem: gdzie wywieźć te odpady? Nie wszystkie można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, co rodzi spory problem i będzie generować dodatkowe koszty;

Na czym polega taka usługa?

Najprostszym rozwiązaniem jest zamówienie kontenera na gruz, do którego można wrzucić także szereg innych odpadów powstających w trakcie prowadzenia prac remontowych czy budowlanych. Taki kontener jest dostarczany pod wskazany adres, a po jego wypełnieniu zabierany przez firmę, która zajmie się utylizacją odpadów, najczęściej po prostu przekazując je do odpowiedniego punktu zbiórki odpadów pobudowlanych oraz recyklingu.

W tym wariancie inwestor nie zajmuje się praktycznie niczym. Jego zaangażowanie ogranicza się do zamówienia kontenera, a następnie poinformowania firmy, że pojemnik jest już wypełniony i można go zabrać wraz z zawartością.

Podkreślmy przy tym, że do kontenera – w zależności od polityki danej firmy – można wrzucać nie tylko czysty gruz, ale też szereg innych odpadów, jak folie, materiały izolacyjne, opakowania po farbach i klejach, szkło itp.

Komu powierzyć wywóz odpadów budowlanych?

Na początek rozejrzyj się za firmami, które oferują usługę wynajmu kontenerów na gruz. W regionie Górnego Śląska bardzo dobrą renomą cieszy się przedsiębiorstwo Koliber, które zapewnia kontenery w szerokim wariancie pojemności: 3, 5, 7, 10, 20 i 30 metrów sześciennych. Dzięki temu odpowiedni kontener znajdą dla siebie i osoby przeprowadzające remont mieszkania, i generalni wykonawcy dużych projektów budowlanych.

Przedsiębiorstwo Koliber zapewnia odbiór kontenera wypełnionego wszelkimi odpadami pobudowlanymi, a następnie ich profesjonalną utylizację zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami i wymaganiami środowiskowymi.

Skorzystanie z takiej usługi jest bardzo wygodne, zdejmując z barków inwestora wszelkie obowiązki związane z zagospodarowaniem odpadów po remoncie czy budowie. Nie bez znaczenia jest atrakcyjna cena oraz fakt, iż przedsiębiorstwo Koliber obsługuje klientów w wielu miejscowościach Górnego Śląska i Zagłębia, w tym w Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Jaworznie, Katowicach, Mysłowicach, Sosnowcu czy Czeladzi.

Więcej o tym, dlaczego warto powierzyć wywóz odpadów budowlanych przedsiębiorstwu Koliber, przeczytasz w artykule na stronie https://koliber-dg.pl/oferta/wywoz-odpadow-budowlanych-dabrowa-gornicza-pozbadz-sie-problemu-z-pomoca-firmy-koliber.html.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież