jak pozbyć się pająków z domu

Pająki wbrew przesądom i opinią są pożytecznym owadem w domu.

Z ludowych przekonaniach i prawidłach mówi się, że zabicie pająka zwiastuje deszcz lub popsucie pogody. Ponadto mówi się, że zwiastuje to nieszczęście dla domowników w postaci problemów finansowych. Wierzy się, że pająki w domu przynoszą szczęście i nadzieję.

Młode pająki można spotkać już wiosną po wykluciu się. Już po tygodniu mogą snuć metrowe nicie pajęcze. Wtedy to zaczynają szukać partnerów choćby w naszym domu.




Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skąd się biorą pająki w domu?

Pająki trafiają do naszych domów, gdyż szukają ciepłego schronienia w szczególności jesienią. Obecność pająków nie informuje nas o możliwym brudzie i nieporządku w lokum. Lubią ciasne i suche miejsca. Do najpopularniejszych pająków w domach należy kosarz. Ma długie cienkie odnóża i jasnobrązowy tułów. Kolejnym pająkiem jest kątnik, który może wywołać odrazę. Jest centymetrowej długości owadem o czarnym tułowiu. Ich obecność jest ważna, gdyż pełnią sanitarną funkcję. Żywią się rybikami, molami, muchami i innymi szkodnikami przenoszącymi groźne dla zdrowia choroby i patogeny, poza tym doskonale bronią lokum przed insektami.

Jak pozbyć się pająków z domu?

Jednym z skutecznych sposobów walki z pająkami jest spray mający kwaśny zapach i działający drażniąco na owady. Spray jest bezpieczny dla ludzi jak i roślin i zwierząt. Niestety te chemikalia działają tylko na kilka tygodni po których pajęczaki wracają. Należy zwrócić uwagę na czystość i obecność drobinek pożywienia mogących przyciągać insekty. Im więcej insektów tym więcej pająków. Preparaty z wysokim stężeniem substancji działającej na pająki nie są dostępne w obrocie codziennym. Te preparaty posiadają specjalistyczne firmy zajmujące się dezynfekcją i deratyzacją.

Co na pająki?

Zapach odstraszający pająki posiadają żołędzie i kasztany, które warto umieścić na parapetach lub w kątach. Kolejnym znienawidzonym zapachem przez pająki jest zapach cytryny. Warto plasterkami tego owocu wysmarować framugi, futryny i progi. Pamiętać trzeba, że pająk przez moskitierę nie przejdzie, ale już przez próg owszem. Mięta to roślina której zapachu pajęczaki nie znoszą. Warto więc wodą z miętą pieprzową spryskiwać miejsca pojawiania się pająków. Zapach pozostaje miły dla domowników. Podobnie działa woda z octem, lecz zapach nie należy do pożądanych.

Z mechanicznych sposobów walki z pajęczakami można wymienić urządzenie wysyłające ultradźwięki odstraszające nieproszonych gości. Nowe modele przeważnie działają 3-4 miesiące, lecz w ofercie są takie, które wystarczają na dwa lata. Jedno urządzenie na pokój. Urządzenia są bezpieczne dla zwierząt domowych.

Jak widać z pajęczakami można sobie samemu poradzić. Jednak najważniejsza jest czystość w domu nie przyciągająca insektów którymi żywią się pająki. Pajęczaki nie należą do groźnych zwierząt, lecz do tej pory wielu z nas boi się dotknąć tego owada.

Komentarze  

0 #1 Basia 2019-11-08 08:20
ciekawy sposób ten z kasztanami i żołędziami :) koniecznie muszę go wypróbować w domu!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież