Każda kobieta marzy o przestronnej garderobie. Oczywiście najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest jej aranżacja w przedpokoju. Jednakże w połączeniu z sypialnią stanowi na swój sposób symbol luksusu. Klucz do sukcesu, jeśli chodzi o przygotowanie małego osobistego kącika to właściwa optymalizacja przestrzeni. W jaki sposób to zrobić i jakie meble do garderoby warto wybrać, aby osiągnąć zamierzony efekt?

Urządzanie garderoby – wyznacz odpowiednią ilość miejsca

Umieszczenie wszystkich ulubionych sukienek, a także innych ubrań niejednokrotnie stanowi dla kobiet spore wyzwanie. Zwłaszcza dla tych, które szczególnie lubują się w zakupach, wobec czego kolejnych elementów odzieży stale przybywa. Dlatego też przed nabyciem mebli do garderoby, warto na samym początku dokonać dokładnych pomiarów samego pomieszczenia.

Za optymalne rozwiązanie dla jednej dorosłej osoby uchodzi garderoba o szerokości 150 cm i wysokości 180 cm. Oczywiście ostateczna decyzja to indywidualna kwestia. Każdy ma w końcu swoje własne potrzeby. Najważniejsze, aby maksymalnie wykorzystać wyznaczoną przestrzeń, aczkolwiek bez zbędnej przesady, ponieważ całość będzie przeładowana i tym samym mało funkcjonalna.

Meble do garderoby niezbędne w Twoim domu

Dobre rozplanowanie to połowa sukcesu. W dalszej kolejności należy zadbać o prawidłowy dobór mebli do garderoby. Niezbędnym elementem wyposażenia jest duża szafa. W zależności od indywidualnych potrzeb można zdecydować się na warianty dwudrzwiowe, trzydrzwiowe lub czterodrzwiowe. Najważniejsze, aby była ona pojemna oraz wygodna i odpowiednio komponowała się z łóżkiem lub szafką nocną. A jednocześnie pasowała do wnętrza pod względem gabarytowym.

Aranżując garderobę, nie powinno ograniczać się do samych szaf. Zwłaszcza gdy do dyspozycji masz nieco większą przestrzeń. Trafionym pomysłem będzie wówczas stylowa komoda lub szafka na buty.

Chcąc zachować pełną spójność aranżacji, warto wybrać meble pochodzące z jednolitej kolekcji. Wiele ciekawych propozycji znajduje się w sklepie Hugon. Asortyment obejmuje szeroki wybór szaf oraz innych części umeblowania wykonanych z litego drewna. Pozwalają stworzyć oryginalną, stylową i ponadczasową garderobę. A co więcej, naturalny materiał wpływa odprężająco na ludzki organizm. Przymierzając więc kolejną serię ubrań lub butów, możesz oddać się całkowitemu relaksowi.

Meble do garderoby – miej na uwadze również detale!

Wybierając meble do garderoby, nie należy też zapominać o niuansach. Mowa m.in. o lustrze. Nie powinno go zabraknąć przede wszystkim w przypadku mocno dekoracyjnych wnętrz. Dlaczego? Tego typu dodatek w odpowiedni sposób zrównoważy wygląd całego pomieszczenia. Co więcej, wyposażysz się w praktyczny gadżet, który pozwoli Ci na każdym kroku oceniać efekty ubioru.

Co oprócz tego? Mając na uwadze odpowiednią organizację ubrań, doskonale sprawdzą się wszelkie akcesoria do przechowywania w postaci wielofunkcyjnych wieszaków czy też wstawek szufladowych. Przydadzą się także specjalne półki na najbardziej podręczne przedmioty, takie jak klucze, telefon bądź artykuły kosmetyczne. 

A jeśli chcesz nadać garderobie indywidualnego klimatu, warto rozważyć elementy dekoracyjne. Możliwości są tutaj nieograniczone i pozostają kwestią własnej kreatywności. Należy jednak pamiętać, że przestrzeń ma służyć przede wszystkim do przechowywania ubrań. Dlatego też, aby nie przytłoczyć całości, powinno zachować się umiar.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież