Dekorowanie ścian obrazami ma wiele zalet. Pozwala stworzyć piękną ozdobę sypialni, salonu oraz pozostałych pomieszczeń. Sprawia, że można pochwalić się odwiedzonymi miejscami, rysunkami, które stworzyło się samodzielnie i wiele innych. Jak dekorowanie mieszkania obrazami i foto obrazami wpływa na wartość nieruchomości?


Po co obraz lub foto obraz w mieszkaniu?

Foto obraz w mieszkaniu to po pierwsze piękna dekoracja, po drugie dobry pomysł na stworzenie bardziej przytulnego klimatu i nadanie mu indywidualnego rysu. Pozwala także przywoływać piękne wspomnienia oraz tworzyć kolaże, które stają się oryginalnym akcentem.
Warto pamiętać, że dobrze oświetlony obraz na ścianie jest elementem wystroju, który zapada w pamięć odwiedzającym. Pozwala także na doświadczenia estetyczne na wysokim poziomie bez wychodzenia z domu.
Powieszenie obrazu na ścianie jest także jednym z trików, dzięki którym mieszkanie można szybciej sprzedać. Dekoracje ścienne (m.in. obrazy lub ściana ze zdjęciami) sprawiają, że wnętrza są piękniejsze i lepiej wyglądają na zdjęciach. Dobre zdjęcia mieszkania to idealny przyczynek do przyspieszenia sprzedaży.

Trendy panujące w dekorowaniu obrazami

Jakie obrazy są na czasie? W panujących trendach najczęściej pojawiają się klasyczne połączenia, czyli czarno-białe obrazy do salonu lub sypialni. Obraz lub foto obraz czarno-biały to uniwersalna dekoracja pasująca do wnętrza w każdym stylu.
Kolejny trend to obrazy z kwiatami, idealne do salonów w stylu boho. Staną się pięknym i delikatnym akcentem na ścianie w mocniejszym kolorze. Świetnie zaprezentują się także na ścianie nośnej, którą „dzielą” kuchnia i salon.

Następny modny wzór obrazu do mieszkania to obrazy abstrakcyjne i te, które imitują pocztówki. W żywych intensywnych kolorach będą idealne do wnętrz w stylu industrialnym lub loftowym.
Świetnym pomysłem na udekorowanie mieszkania są również obrazy na szkle. Są fenomenalną dekoracją ściany i doskonale odwzorowują kolory i detale. Na ścianach doskonale prezentują się dyptyki lub tryptyki i obrazy Canvas. Pozwalają stworzyć genialny obraz nadający salonowi charakter. Oprócz tego Canvas są bardzo trwałe i odporne na zarysowania oraz blaknięcie.

Jak obraz na ścianie może podnieść wartość nieruchomości?

Choć może się to wydawać niemożliwe, obrazy w mieszkaniu mogą podnieść jego wartość rynkową. W jaki sposób? Pierwszy aspekt to tzw. home staging, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży niewielkim kosztem. W home stagingu pomagają obrazy na ścianach. Te z neutralnymi widokami, np. krajobrazem lub miejską panoramą sprawiają, że wnętrze staje się przytulne i nie ma indywidualnego rysu. Ściany ze zdjęciami z podróży to także dobre rozwiązanie – sprawiają, że wystrój jest przytulny i neutralny jednocześnie.
Dekorując mieszkanie obrazami przed sprzedażą należy pamiętać, że obrazy muszą mieć odpowiedni styl – w salonie scandi mogą znaleźć się czarno-białe obrazy w czarnych metalowych lub drewnianych ramkach.

Dzięki obrazom na ścianach można także wyeksponować atuty wnętrza. Ściana z odpowiednio wybranymi obrazami sprawi, że sypialnia będzie bardziej przytulna i zachęci potencjalnego nabywcę do wynajmu lub kupna mieszkania.

By podnieść wartość mieszkania warto zrezygnować ze spersonalizowanych obrazów, jednak nie ma potrzeby rezygnowania z foto obrazów. Miejska panorama, pejzaż czy zwierzęta w odpowiednio dobranej ramce będą świetną dekoracją. Oprócz tego grafiki z delikatnymi wzorami pozwolą zaprezentować funkcjonowanie oświetlenia na detalach obrazu. Warto pamiętać także, by nie przesadzić z wielkością. To może wywołać wrażenie przytłoczenia i nadmiaru dekoracji ściennych w mieszkaniu. Obrazy i foto obrazy pozwalają na przystosowanie mieszkania do konkretnej grupy docelowej, np. dla ceniących minimalizm idealne będą proste niewielkie obrazki w cienkich metalowych ramkach.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież