Stolarka drzwiowa tuż obok okiennej należy do jednych z najważniejszych elementów podczas budowy wszelkiego rodzaju obiektów. Na drzwi wejściowe w budynkach mieszkalnych chętnie wybierane są produkty drewniane i z tworzyw sztucznych. Z kolei w obiektach użyteczności publicznej nie dziwią drzwi stalowe i aluminiowe. Te ostatnie jednak coraz częściej doceniają odbiorcy prywatni.


Stolarka drzwiowa tuż obok okiennej należy do jednych z najważniejszych elementów podczas budowy wszelkiego rodzaju obiektów. Na drzwi wejściowe w budynkach mieszkalnych chętnie wybierane są produkty drewniane i z tworzyw sztucznych. Z kolei w obiektach użyteczności publicznej nie dziwią drzwi stalowe i aluminiowe. Te ostatnie jednak coraz częściej doceniają odbiorcy prywatni.

Aluminiowa stolarka drzwiowa, choć droższa od innych propozycji, zaliczana jest do najlepszej pod względem jakości i stosunku ceny do oferowanych właściwości. Mamy bowiem do czynienia z produktem trwałym, wytrzymałym, a jednocześnie podatnym na formowanie. To zaś oznacza możliwość dopasowania drzwi zewnętrznych nie tylko pod względem wymiarów, ale i kształtów.

Technologia wykorzystująca aluminium jest mocno rozpowszechniona w innych krajach, w Polsce jednak zwiększa się zainteresowanie jej wykorzystaniem. Odbiorcy przekonują się również, że aluminiowe drzwi wejściowe prezentują się równie elegancko i ciekawie w obiektach publicznych, jak i w domach prywatnych. Jakie zalety posiadają tego typu produkty i dlaczego warto na nie postawić?

Stolarka drzwiowa aluminiowa – wytrzymała niczym stal, elegancka niczym drewno

Drzwi zewnętrzne gwarantują bezpieczeństwo i poczucie intymności. Są także wizytówką domu. Pierwszym elementem widzianym nim przekroczy się prób domostwa. Ich zadanie to ponadto ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych, oraz przed uszkodzeniami różnego rodzaju. Dlaczego w tym wypadku warto postawić na aluminium?

Aluminiowe drzwi wejściowe mogą się pochwalić wytrzymałością na lata użytkowania. Intensywna eksploatacja nie powoduje utraty posiadanych właściwości. Aluminium jest przy tym lekkie, dzięki czemu producenci drzwi zewnętrznych z tego surowca oferują produkty cieńsze, równie trwałe, co stalowe odpowiedniki, ale znacznie prostsze w montażu. Nie oznacza to jednak, że gorsze pod względem jakości – wręcz przeciwnie.

Drzwi zewnętrzne z aluminium niegdyś wzbudzały wątpliwości, ponieważ były podatne na uszkodzenia, wgniecenia i zarysowania. Choć takiego ryzyka nie można w 100% wykluczyć, dzisiejsza nowoczesna technologia znacząco je zminimalizowała. Produkty z aluminium nie wypaczają się, ich kolory nie płowieją, nawet pod wpływem silnego działania promieni słonecznych.

Można liczyć na ochronę przed opadami, zmienną temperaturą oraz wiatrem, który potrafi silnie obciążyć stolarkę drzwiową.

Na to wszystko składa się elegancki wygląd. Aluminiowe drzwi zewnętrzne mogą posiadać przeszklenia; nadają się także do łączenia z innymi materiałami. Jeśli surowość i chłód metalu nie do końca odpowiadają użytkownikom lub nie wpisują się one w architekturę obiektu, aluminiową bazę można pomalować specjalną farbą – na dowolny kolor – lub wybrać okleinę imitującą naturalny surowiec, np. drewno.

Izolacyjność termiczna i akustyczna

Zarówno w mieszkaniach, domach, jak i obiektach użyteczności publicznej liczą się dwa parametry: izolacyjności termicznej i akustycznej. To jedne z tych czynników, które wpływają na komfort przebywania w danych przestrzeniach, a także na minimalizowanie ucieczki ciepła.

Drzwi aluminiowe mogą się pochwalić bardzo dobrymi parametrami – zarówno dla izolacyjności termicznej, jak i akustycznej. Dzięki temu nadają się do zastosowania w budownictwie energooszczędnym i pasywnym.

Czas na wybór!

Wymiar, kształt, oszklenie, dodatkowe elementy dekoracyjne, zabezpieczenia. To wszystko wpływa na trwałość drzwi, ich prezencję, a także sposób użytkowania. Konfigurować można indywidualnie, by drzwi wejściowe spełniały oczekiwania użytkowników. Pomocą w wyborze z pewnością będzie dedykowany konfigurator, który można znaleźć pod adresem http://konfigurator.kobbe.pl/konfigurator/pl/. Mając podstawową wiedzę na temat parametrów oraz właściwości drzwi aluminiowych, łatwiej wybrać finalny produkt.

Spośród firm zajmujących się produkcją aluminiowych drzwi wejściowych uwagę zwraca przedsiębiorstwo KOBBE, które zajmuje się nie tylko tworzeniem stolarki drzwiowej, ale i jej montażem.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież