Kuchnia jest miejscem trudnym w aranżacji, a jej urządzenie wymaga sporej kreatywności. Musisz bowiem zadbać nie tylko o to, aby przestrzeń była funkcjonalna, ale też atrakcyjna wizualnie. Mogłoby się wydawać, że decydując się na meble na wymiar, nieco ułatwisz sobie sprawę. W rzeczywistości niekoniecznie, gdyż sporo dylematów wiąże się z wyborem odpowiednich blatów kuchennych, aby pasowały do frontów szafek. Podpowiadamy więc, z jakimi meblami łączyć drewniane płyty.

Drewno to materiał, który jest chętnie wybierany we współczesnych aranżacjach. Nikogo nie dziwią drewniane meble, podłogi czy nawet okleiny ścienne, które ostatnio stają się coraz popularniejsze. Mimo to wciąż nieco kontrowersji budzą takie blaty robocze do kuchni ze względu na sporą cenę i właściwości, które nie do końca sprawdzają się w trudnych warunkach. Obecnie na rynku jest jednak dostępnych wiele alternatyw, takich jak blaty kuchenne (https://strefaplyt.pl/p/dla-meblarstwa-blaty-robocze,7) z płyty wiórowej czy litego drewna bukowego lub dębowego. Występują w różnorodnym wzornictwie i kolorystyce, wśród których znajdziesz modele imitujące usłojenie naturalnych desek drewnianych. Zobacz, z czym łączyć takie blaty do kuchni, aby stworzyć efektowną aranżację.

Blaty drewniane do jasnych mebli

https://strefaplyt.pl/k/blat-kuchenny-dab-kamienny-5527-fp-grubosc-mm-38-wymiary-4100-x-600-mm,606,692?tr=7

Białe meble charakteryzują się minimalizmem i surowością, dzięki czemu idealnie wpisują się w aktualne trendy wnętrzarskie. Monochromatyczna aranżacja nie wygląda jednak zbyt ciekawie, dlatego jako element urozmaicenia możesz wykorzystać drewniane blaty robocze do kuchni. Ciepły odcień drzewa dębowego idealnie komponuje się z jasnymi frontami, nadając wnętrzu przytulny charakter. Takie blaty kuchenne urozmaicają także ujednoliconą aranżację i stanowią dekoracyjny akcent, który kontrastuje z wystrojem.

Blaty drewniane do ciemnych mebli

https://kronosfera.pl/blog/trendy-we-wnetrzach-w-2021-co-bedzie-modne-,646

Kontrast jest wskazany również przy ciemnych frontach meblowych, gdyż bez tego pomieszczenie będzie prezentowało się ponuro. Połączenie blatów drewnianych z czarnymi meblami nie jest tak powszechne, a szkoda, bo gwarantuje zjawiskowy efekt. Lakierowane szafki w zestawieniu z elementami w dekorze naturalnych desek sprawiają, że aranżacja prezentuje się jednocześnie nowocześnie, elegancko i przytulnie. Takie blaty do kuchni są także wskazane, gdy zdecydujesz się na wykonanie podłóg w tym samym stylu. Wówczas stworzysz spójną, a zarazem efektowną kompozycję o indywidualnym charakterze.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież