Dysponując własnym ogrodem lub działką rekreacyjną położoną z dala od miejskiego zgiełku warto pomyśleć o przygotowaniu odpowiedniej przestrzeni do wypoczynku i rekreacji.


Po skoszeniu i wypielęgnowaniu trawnika, podlaniu kwiatów oraz krzewów ozdobnych, należy nam się odrobina relaksu. Ogród może być znakomitym miejscem do miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zanim jednak spoczniemy z książką lub tabletem na hamaku lub na leżaku, powinniśmy zatroszczyć się o przydatne wyposażenie ogrodowe, które z łatwością kupimy w centrum ogrodniczym lub zamówimy przez internet.Co warto mieć w ogrodzie?

Na początek rozejrzyjmy się za parasolem ogrodowym. W upalne dni będzie to nasza najlepsza tarcza ochrona przed słońcem, a podczas deszczu uchroni nas przed zmoknięciem. Parasol ogrodowy to podstawa. Przyda nam się też leżak ogrodowy oraz stojak do powieszenia hamaka no i oczywiście sam hamak, najlepiej typu amerykańskiego, bo jest najbardziej praktyczny. Na listę niezbędnych sprzętów sprzyjających spędzaniu wolnego czasu w ogrodzie powinniśmy wciągnąć również grill oraz palenisko ogrodowe. Jeśli mieszkamy w bloku i dysponujemy wyłącznie miejscem na balkonie lub tarasie warto zdecydować się na grill gazowy lub elektryczny. Na chłodne wieczory przydatne mogą okazać się ogrzewacze gazowe lub elektryczne. Na upał jak znalazł będzie przenośne ogrodowe spa z hydromasażem i filtrowaniem wody. Dla skuteczniejszej ochłody można też pomyśleć o instalacji ogrodowego prysznica.


Rośliny do ogrodu

Miejsce wypoczynku powinny też ozdabiać piękne rośliny. Bardzo popularne są ostatnio różnego rodzaju trawy. Rośliną polecaną do ogrodu jest też figowiec, który dość szybko się rozrasta. Dysponując nieco większym budżetem można sprawić sobie zestaw mebli ogrodowych wykonanych z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych. Na rynku mamy bardzo duży wybór mebli, leżaków, foteli i huśtawek ogrodowych. Wszystkie te urządzenia zmienią nasze najbliższe otoczenie w miejsce, w którym po prostu będzie się chciało odpoczywać po ciężkim dniu pracy.

Więcej porad znajdziesz na malanuku.plDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież