Profesjonalna oprawa obrazów to zajęcie, które wymaga wielu lat ciężkiej pracy, by dojść do perfekcji.

Wiedzą o tym pracownicy Euro-Rama z Ulanowa, którzy poświęcili swój czasy, by szlifować umiejętności oraz zdobywać nowe doświadczenia w tym niełatwym zawodzie. Co trzeba wiedzieć, zanim zlecimy stworzenie ramy do obrazu i jak zrobić to najlepiej? Tworzenie czegokolwiek, co jest związane ze sztuką, jest sztuką samą w sobie. Nawet jeżeli mówimy o czymś tak zwyczajnym, jak rama do obrazu. Ponieważ tak się składa, że ramy, które znajdują się wokół dzieł sztuki, potrafią być takimi samymi dziełami, jak one same. Nie da się bowiem wyprodukować uniwersalnej ramy, która pasowałaby do każdego rodzaju obrazu. Da się za to stworzyć taką, która pasowała będzie do tego, który chcemy oprawić i powiesić w domowym zaciszu.  
Profesjonalna oprawa obrazów

Czym tak w ogóle jest profesjonalna oprawa obrazów? Wbrew pozorom, nie jest to tylko zajęcie, które polega na zbiciu ze sobą kilku desek. Dobrze dopasowana oprawa jest bowiem integralnym elementem całości. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest częścią samego obrazu, bo ten prezentowany razem z dopasowaną do niego ramą, wygląda zupełnie inaczej niż bez niej. Oprawa obrazów jest więc sztuką, a jak dobrze wiadomo, sztuka wymaga czasu. Nie oznacza to jednak tego, że zlecając stworzenie odpowiedniej ramy do obrazu, należy się liczyć z tym, że będzie się na nią czekało długie miesiące. Trzeba będzie jednak przejść przez kilka etapów, które na samym końcu dadzą niesamowity efekt.  


Jak zdjąć wymiary z obrazu?

  Zanim przejdzie się do zamawiania ramy, należy wiedzieć, jaki wymiar będzie nam potrzebny. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, można umówić się telefonicznie lub poprzez wiadomość e-mail z pracownikiem firmy Euro-Rama z Ulanowa, który doradzi i poinstruuje jak to zrobić samodzielnie, co nie jest zadaniem trudnym. Należy być przy nim wyjątkowo dokładnym. Samo mierzenie obrazu nie powinno ograniczać się do zdjęcia, tylko dwóch wymiarów, czyli szerokości oraz wysokości. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie każdego z boków obrazu. Dla pewności najlepiej zrobić to dwukrotnie. Jeżeli wymiary potrzebne do oprawy obrazu będą nieprawidłowe, to całą ramę trzeba będzie wykonać ponownie. Lepiej więc sprawdzić dwukrotnie, niż później żałować. Oczywiście, można także dostarczyć obraz do oprawy, powierzając całość profesjonalistom. 


Jak wybrać ramę do obrazu?

W Euro-Rama znajdziemy gotowe profile drewniane, które wykorzystywane są do tego, by stworzyć z nich ramy. Występują one w różnych rozmiarach, bo od 12 milimetrów do aż 140 milimetrów. Różnorodność wzorów wykończeniowych oraz kolorystycznych może z początku przyprawić o zawrót głowy, ale warto przejrzeć ofertę Euro-Rama w całości, by wybrać kilka najbardziej interesujących wzorów. To z nimi dobrze się później zgłosić do producenta, a ten doradzi, czy to najlepszy z możliwych wyborów.  Tutaj bardzo ważnym elementem, będzie jednak sam obraz. Do sztuki nowoczesnej, o wiele lepiej sprawdzą się wąskie ramy i bez złoceń czy ornamentów. Rama, która odda zamysł artysty, wyeksponuje go, a jednocześnie nie przytłoczy dzieła, to bardzo ważny element całości. Bardziej klasyczne obrazy będą lepiej wyglądały w szerokich ramach, które dodadzą im odpowiedniego szyku. Warto podkreślić, że producent nieustannie sięga po nowe ekologiczne materiały i surowce, które podobnie jak odpowiednio pozyskane i przygotowane drewno, posiadające certyfikat FSC, dają pewność, że ramy posłużą przez długie lata.


Oprawa luster

 Korzystając z doświadczenia profesjonalistów w kwestii oprawy obrazów, można im także zlecić przygotowanie ramy do lustra. Takie rozwiązanie sprawi, że lustro będzie bardziej przyciągającym wzrok przedmiotem. Obecnie zyskują na popularności duże lustra, wieszane w wielu pomieszczeniach. Tutaj idealnie może sprawdzić się szeroka, złota rama, która będzie współgrała z jasnymi ścianami wokół, a jednocześnie odcinała powierzchnię lustra od całości. Profesjonalna oprawa luster i obrazów to zadanie, które najlepiej powierzyć profesjonalistom. Osobom, które swój fach szlifowały przez lata, a takich właśnie fachowców znajdziemy w Euro-Rama.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież