Betonowa ściana w salonie, korytarzu lub sypialni to jeden z modnych trendów w aranżacjach wnętrz. Nadaje pomieszczeniom chłodną elegancję i tworzy efektowne kompozycje z drewnem, metalem oraz zielenią kwiatów. Znakomicie komponuje się w połączeniu z energetycznymi, mocno nasyconymi barwami, np. żółcią lub turkusem.


Beton na ścianie wpisuje się przede wszystkim w charakterystykę stylu industrialnego, minimalistycznego i loftowego. Szarość betonu może stanowić także subtelny akcent dekoracyjny we wnętrzach modernistycznych i skandynawskich. 

Betonowa ściana ‒ do jakiego pomieszczenia pasuje?

Płytki przypominające beton najczęściej pojawiają się na ścianie w pokoju dziennym. Ze względu na dużą przestrzeń w salonie można je tam efektownie wyeksponować i sprawić, że będą dominującą dekoracją pomieszczenia. Wykorzystuje się je także jako materiał do obudowy kominka lub filarów. Betonowe akcenty z powodzeniem można zastosować również w sypialni, wiatrołapie lub na klatce schodowej. Płyty imitujące beton są dostępne w różnych odcieniach szarości. Dzięki temu możemy sobie pozwolić na ich montaż nawet w pomieszczeniach ciemnych oraz tych o niewielkim metrażu. Pojedyncze kafle przykleja się do oczyszczonej i wyrównanej ściany ‒ najlepiej, jeżeli jej konstrukcję stanowią bloczki z betonu komórkowego, które można nabyć np. na stronie https://building-companion.pl/szczegoly-promocji/ytong. Wyróżnia je gładka powierzchnia, która nie wymaga grubej warstwy tynku i ma dobrą przyczepność. 

Z czym łączyć szarość betonu we wnętrzach?

Płytki imitujące beton tworzą oryginalne kompozycje z energetycznymi, nasyconymi odcieniami żółci i pomarańczu. Takie połączenia sprawią, że pomieszczenia zyskają na przytulności, blasku i świeżości. Miłośnicy chłodnych i surowych aranżacji mogą postawić na dodatki w kontrastowych kolorach czerni i bieli, tworząc w ten sposób wyraziste i graficzne klimaty, typowe dla prostych, minimalistycznych form. Beton można łączyć także z odcieniami czerwieni oraz niebieskiego, szczególnie turkusu. Takie nieoczywiste aranżacje można kreować poprzez wybór kolorowych mebli lub ciekawych dodatków: flakonów, plakatów czy lamp. Betonowa ściana w pomieszczeniu o niewielkim metrażu może być także połączona z klasyczną bielą. Zabieg ten sprawi, że pokój zyska na przestronności, a cała aranżacja będzie wyglądać gustownie i elegancko. Beton na ścianach jest uniwersalny i dobrze komponuje się z różnymi materiałami, np. z drewnem, szkłem czy metalem. Szybkim sposobem na efektowne podkreślenie surowości i naturalności będzie powieszenie na betonowej ścianie kilku metalowych donic wypełnionych kamieniami i żywymi roślinami z gatunku sukulentów lub bluszczu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież