Wilgoć w mieszkaniu to poważny problem. Nie tylko sprzyja powstawaniu nieestetycznych plam i zacieków, ale ma również negatywny wpływ na zdrowie domowników. Dowiedz się jak pozbyć się szkodliwej wilgoci i stworzyć we wnętrzu przyjazny dla mieszkańców klimat.

1. Pochłaniacze wilgoci – skuteczny sposób na osuszenie mieszkania
2. Wilgoć w samochodzie? Warto zastosować pochłaniacz wilgoci


Pochłaniacze wilgoci – skuteczny sposób na osuszenie mieszkania


Można wyróżnić kilka przyczyn powstania wilgoci w mieszkaniu. Często grzyb powstaje już na etapie konstrukcji i budowy budynku mieszkalnego, jednak zawilgotnienie lokalu może być spowodowane również nieumiejętnym korzystaniem z mieszkania, np. nieogrzewaniem lub niewietrzeniem pomieszczeń. Wilgoć widoczna jest na ścianach pomieszczeń w postaci czarnych kropek, które z czasem rozwijają się w grzyb i pleśń. Jednak to niejedyny nieprzyjemny skutek wilgoci. Nadmiar wody w powietrzu powoduje również nieprzyjemnych zapach oraz źle wpływa na zdrowie mieszkańców.
Mimo że najlepiej zapobiegać powstaniu wilgoci we wnętrzu, nie oznacza to jednak, że nie można się jej pozbyć. Jednym ze sposobów na jej usunięcie jest zastosowanie pochłaniacza wilgoci. Pochłaniacze wilgoci kontrolują i regulują nadmiar wody, jednocześnie zapobiegając nadmiernemu przesuszeniu powietrza. Dzięki temu zastosowaniu pochłaniacza wilgoci w pomieszczeniach powstaje optymalny dla życia i zdrowia mieszkańców klimat. Po osuszeniu pomieszczeń warto zadbać również o przyjemny nastrój. Dobrym sposobem na jego stworzenie są olejki zapachowe, które ułatwią zbudowanie we wnętrzu miłej atmosfery, a także pomogą zrelaksować i uspokoić po stresującym dniu.


Wilgoć w samochodzie? Warto zastosować pochłaniacz wilgoci


Wilgoci w aucie nie warto bagatelizować. Powodów przenikania wody do wnętrza samochodu jest wiele. Wilgoć może pojawić się w aucie z powodów błędów konstrukcyjnych, a także mechanicznych uszkodzeń. Problemem mogą być również nieszczelne uszczelki, które z czasem tracą elastyczność i pękają.
Niezależnie od przyczyny, pojawienie się wilgoci skutkuje powstaniem szeregu uporczywych i nieprzyjemnych objawów. Woda w aucie szczególnie destrukcyjny wpływ może mieć na elektronikę. W codziennym użytkowaniu samochodu przygotować należy się natomiast na parowanie szyb i uciążliwy zapach. Dobrym sposobem na usunięcie wilgoci, a tym samym zapobiegnięcie uszkodzeniom oraz zlikwidowanie innych skutków wody jest pochłaniacz wilgoci do samochodu, który pochłania zarówno wilgoć, jak i nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu znów cieszyć można się komfortem jazdy.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież