markizy na taras
Popularnym, a jednocześnie bardzo ciekawym trendem ostatnich lat jest montaż markizy na tarasie. Rozwiązanie to zapewnia solidną ochronę przed promieniami słonecznymi, sprawia, że temperatura powietrza w pomieszczeniu, które przylega do tarasu jest mniejsza. Co więcej, markiza to również świetny element dekoracyjny. W sprzedaży dostępne są obecnie markizy bez kasety, w pełnej kasecie, a także w półkasecie. Dość istotnie się między sobą różnią. Wyjaśniamy czym się charakteryzują, a tym samym kiedy konkretna markiza sprawdzi się najlepiej.

Markiza bez kasety

To propozycja idealna dla tych wszystkich, którzy chcą mieć na tarasie osłonę przeciwsłoneczną, a jednocześnie nie chcą inwestować zbyt dużych pieniędzy. Markizy bez kasety kosztują bowiem najmniej. Wadą tego rozwiązania jest brak dodatkowego daszku, co sprawia, że markiza narażona jest na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Po zakończeniu sezonu zaleca się demontaż takiej markizy, co dla niektórych jest niemałym utrudnieniem. Warto jednak pamiętać, że markizy bez kasety wykonuje się – podobnie jak wszystkie inne dostępne modele – z tkaniny, która została poddana impregnacji. Dzięki temu na tarasie można przebywać nawet wówczas, gdy pada deszcz.

Markiza w półkasecie

To markiza, która wyposażona jest w daszek wykonany z aluminium. Zapewnia on ochronę tkaninie, a tym samym sprawia, że nie ulega ona zniszczeniu. Kiedy markiza jest zwinięta, widoczna jest znajdująca się z przodu falbanka.

Markiza w pełnej kasecie

To markiza, której zakup wiąże się z największym wydatkiem. Warto jednak rozważyć zainwestowanie większej kwoty pieniędzy bowiem ten rodzaj markizy charakteryzuje się największą trwałością. Po zwinięciu chowa się ona cała w kasecie. To właśnie z tego powodu nawet najbardziej niekorzystne warunki atmosferyczne nie odbijają się negatywnie na jej wyglądzie.

Markizy tarasowe to świetny wybór dla wszystkich, którzy mają dość palącego słońca na tarasie. W bogatej ofercie każdy znajdzie model idealnie wpisujący się nie tylko w indywidualne potrzeby, gust, ale także możliwości finansowe.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież