meble do kuchni otwartej
Jakie meble kuchenne wybrać do otwartej kuchni? W interesujący sposób spróbujemy Wam udzielić odpowiedzi na to pytanie, gdyż temat jest bardzo ciekawy oraz popularny. A jeśli dopiero zastanawiasz się nad tym rozwiązaniem, to dodatkowo przedstawimy Ci plusy i minusy tego rozwiązania.


Otwarta kuchnia bardzo często pojawia się we współczesnym budownictwie. Swoją popularność zyskała z wielu aspektów funkcjonalnych oraz wizerunkowych. Choć w sytuacji otwartej kuchni, to co jest dla kogoś zaletą, dla innej osoby może być wadą. Więc zanim zaczniesz wybierać meble kuchenne do swojego wnętrza, rozważ czy to rozwiązanie jest dla Ciebie! 

Plusy otwartej kuchni.

Otwarta kuchnia to doskonałe rozwiązanie dla małych wnętrz, gdyż brak ścian sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe i przestronniejsze. A najlepszy efekt uzyskasz w sytuacji, gdy meble kuchenne będą zajmować tylko jedną ścianę.

Ponadto kuchnia otwarta na salon  zwiększa możliwość przebywania z najbliższymi, co w szczególności docenisz w trakcie rodzinnych przyjęć – nadal będziesz w nich uczestniczyć, nawet gdy będziesz podgrzewać kolację, czy parzyć kawę. To rozwiązanie jest również przydatne na co dzień. Wyobraź sobie sytuację, że gotujesz obiad i jednocześnie oglądasz serial lub rozmawiasz z dziećmi, które bawią się w salonie. Brzmi fajnie, prawda?

 

 

Minusy otwartej kuchni.

Jednak nie ma idealnych rozwiązań i każde posiada jakieś minusy. W przypadku otwartej kuchni, do najczęściej wymienianych, zalicza się długo unoszący się zapach potraw. Jeśli smażysz rybę lub akurat coś Ci się przypaliło, to faktycznie ten zapach może być uciążliwy, ale jeśli jest to zapach Twojej ulubionej potrawy – to chyba czysta przyjemność? Ponadto z zapachami można poradzić sobie dzięki odpowiednim pochłaniaczom powietrza, których używasz od pierwszej chwili gotowania.

Eksperci przekonują, że otwarta kuchnia nie jest dla osób, które źle znoszą bałagan w kuchni, który tworzy się np. w trakcie rodzinnych przyjęć lub w trakcie gotowania, jeśli wszystkiego nie sprzątasz na bieżąco – a trzeba powiedzieć, że nie jest to łatwa sztuka. 

Kuchnia otwarta na salon to duże plusy dla osób, które w niej przebywają. Nieco inaczej wygląda to z perspektywy osób, które w tym samym czasie przebywają w salonie. Trzaskanie talerzy, odgłos miksera lub innego sprzętu kuchennego może im przeszkadzać w trakcie oglądania ulubionego filmu.

 

Jakie meble kuchenne, wybrać do otwartej kuchni?

Jeśli przedstawione powyżej argumenty za i przeciw są dla Ciebie akceptowalne, to możemy przejść do sedna sprawy i porozmawiać o tym, jakie meble kuchenne wybrać do otwartej kuchni.

Przede wszystkim wybierz taką kolekcję mebli, która oferuje zabudowę sprzętów kuchennych. Dzięki temu zyskasz spójny wygląd kuchni oraz w pełni wykorzystasz potencjał optycznego powiększenia  pomieszczenia.

Ponadto, jeśli Twoja kuchnia jest zaciemniona, to wybierz jasne fronty, które są dodatkowo wykończone na wysoki połysk – będą odbijać więcej światła.

Kolejna ważna kwestia, to zachowanie całości, czyli subtelne połączenie stylu salonu ze stylem kuchni. Nie muszą być to oczywiście takie same meble, ale jeśli decydujesz się w kuchni na meble na wysoki połysk, to w salonie również dobrze się sprawdzą, a całość będzie wyglądać spójnie.  Inny sposób na połączenie mebli do salonu z meblami kuchennymi to np. takie same uchwyty lub przeszklenia w szafkach. 

Warto również zastanowić się nad tym, co powinno być pomiędzy kuchnią a salonem. W wielu przypadkach jest to wyspa, która stanowi dodatkowy blat roboczy. Ale jeśli lubisz, wspólnie z rodziną jeść posiłki, to zalecamy zdecydować się na rodzinny stół z krzesłami.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież