Posiadając auto warto zatroszczyć się o miejsce garażowania. Wielu z nas wybiera garaże blaszane. Jednym z znanych producentów garaży blaszanych jest firma Rus-Stal. W ofercie posiadają szereg modeli blaszaków. Są proste z bramą uchylną, ale są też większe z dwoma bramami wjazdowymi i dwuspadowym dachem.


Oferta obejmuje również stworzenie garażu ma potrzeby Klienta. Garaż może różnić się konstrukcją. Firma sprzedaje również garaże z bramą i drzwiczkami. Garaże blaszane mogą być wykonany z blachy ocynkowanej lub akrylowej. Kolor wybiera Klient. Przy garażu może być wiata jak i inne rozwiązania. Podłoże na którym będzie postawiony garaż musi być szersze niż konstrukcja garażu o najmniej 5 centymetrów. Grubość podłoża musi wynosić minimum 12 centymetrów. Najlepsza będzie wylewka betonowa.

Garaż blaszany ma wiele plusów do których należy zaliczyć atrakcyjną cenę. Kolejnym plusem jest szybki montaż, a w razie potrzeby demontaż. Garaż wybudowany przez renomowaną firmę jest naprawdę solidny i trwały. Jednym minusem jest niski stopień bezpieczeństwa. Blacha nie jest materiałem dobrze chroniącym przed kradzieżą, lecz lepiej pozostawić auto w garażu niż na zewnątrz. Ponadto garaże blaszane zapewniają jedynie ochronę przed opadami atmosferycznymi. W celu zabezpieczenia przed mrozem warto pomyśleć o ociepleniu ścian. Nie należy pominąć faktu braku fundamentów stałych. Wystarczy wylewka lub ułożone płyty betonowe. Ponadto zaletą jest lekkość konstrukcji którą można transportować. Kilka słów o regulacjach prawnych. Jeśli garaż ma pełnić swoje podstawowe zadanie to należy uzyskać pozwolenie na budowę w stosownym urzędzie. Jeśli ma pełnić zadanie budynku gospodarczego to pozwolenia nie musimy posiadać. Wystarczy zgłoszenie do odpowiedniego urzędu. Wysoka wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne to kolejny plus garaży z blachy. Garaż taki może służyć wiele lat. Odporny jest też na śnieg, deszcz i zmiany temperatury. Prosta budowa umożliwiająca postawienie garażu z krótkim czasie w praktycznie dowolnym miejscu, poza tym producenci mają gotowe do samodzielnego złożenia garaże. Zaletą jest możliwość wyboru rodzaju bramy uchylnej lub segmentowej otwieranej do góry poza tym możemy wybrać bramę otwieraną na boki. Wybór na tym się nie kończy. Dach to kolejny element garażu, który możemy wybrać. Do wyboru jest jedno lub dwuspadowy.

Chcąc wymienić zastosowania garaży blaszanych nie można pominąć formy składu na drewno i węgiel, poza tym po zamontowaniu wewnątrz półek i schowków robi się z tego niezła komórka. W takim garażu możemy przechowywać materiały podatne na wilgoć, które zostały wymienione wyżej. Różnorodność konstrukcji blaszaków sprawia, że zastosowanie takich garaży jest rozmaite.

Wysoka jakość garaży blaszanych bierze się z użytych do konstrukcji materiałów na szkielet jak i pokrycie ścian i dachu. Szkielet zapewnia stabilność i jest wykonany ze stali. Profile stalowe są zabezpieczone przed korozją i są ocynkowane lub pomalowane proszkowo. Poszycie ścian to blacha trapezowa ocynkowana i pomalowana na dowolny kolor z bogatej palety barw. Blacha z ścian łączona jest z szkieletem za pomocą nitów. Elementy zwiększające komfort użytkowania to ocieplenie ścian, zamki z atestem i rygle przy zawiasach, ogrzewanie i wentylacja oraz przeszklenia w ścianach.

Stare rdzewiejące garaże blaszane odeszły już w niepamięć. Teraz przy zastosowaniu nowoczesnych technologii owe garaże są solidne i mocne. Oferta firm budujących blaszaki stale jest rozszerzana.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież