Co odstrasza koty

Chcąc rozprawić się raz a dobrze z kotami warto zaznajomić się z zapachami odstraszającymi koty.

Koty dziko żyjące mogą przenosić choroby, a koty sąsiadów mogą wyrządzić nie małe szkody w naszych przydomowych ogródkach. Wielu z nas cierpi na alergię na koty dlatego też warto skutecznie zniechęcić je do przychodzenia na naszą posesję.

Jakie zapachy odstraszają koty?

Koty odstrasza zapach cytrusów. Dlatego tez można taras lub płot skropić sokiem z cytryny lub ułożyć skórkę z cytryny w wrażliwych miejscach. Aromat tego owocu skutecznie odstraszy nieproszonych gości. Kolejnym nielubianym zapachem jest zapach octu. Jest on intensywny i drażniący. Warto skropić octem doniczki z kwiatami lub mieszanką octu i soku z cytryny umyć taras.

Koty nie lubią cebuli i papryki. Ta druga powoduje podrażnienia kociego żołądka więc lepiej nie dawać. Zapachem, którego koty nie lubią to zapach lawendy. Zatem sadzimy lawendę na grządkach kwiatowych i w donicach. To skutecznie zniechęci koty do przychodzenia na twoją posesję.

Kolejną rośliną jest Ruta. Niestety może powodować podrażnienia skóry więc warto zastanowić się przed posadzeniem. Jej intensywny aromat, zbyt intensywny dla zwierząt pomoże pozbyć się kota z domostwa. Geranium roślina przyjazna kotom i ludziom. Niestety jej zapach odstrasza futrzaki.


Sposób na srające koty

Tanim, ale skutecznym sposobem na odstraszenie kotów jest zraszacz na fotokomórkę ustawiony na przykład na trawniku. Te czworonożne futrzaki boją się wody, dlatego też jak kilka razy zostaną zmoczone zraszaczem zaczną omijać twoją posesję. Jest to sposób tani, prosty i bezpieczny dla zwierząt.

Kolejnym sposobem jest kupno psa, który skutecznie zachęci natrętnych gości do omijania domostwa. Przy okazji czworonożny pupil dostarczy mnóstwa zabawy. W ostateczności możemy sięgnąć po środki chemiczne odstraszające koty. Trzeba jednak uważać żeby nie wpadły w ręce dzieci.

Zamożniejsi mogą postawić na urządzenie emitujące ultradźwięki, lecz ponoć jest mało skuteczne.


Co odstrasza koty do sikania?

Jeśli chcemy oduczyć kota pewnych zachowań warto sięgnąć po gotowe preparaty. Trzeba jednak uważać, gdyż mogą mieć nieprzyjemną woń. Poprawkę należy wziąć na obecność dzieci. Przy chemicznych środkach odstraszających należy wietrzyć pomieszczenie i są drogie. Zatem warto najpierw wypróbować domowe sposoby. Także odstraszamy zapachami roślin, owoców i octu. Jeśli to nie skutkuje warto sięgnąć po naturalnego wroga kotów mianowicie mam tu na myśli kupno psa. Pies na posesji skutecznie zniechęci futrzanego kota od niespodziewanej wizyty. Warto postarać się o zraszacz, który wodą przepędzi kota. Kot z ogrodu może zrobić sobie toaletę więc nie czekając zbyt długo sadzimy rośliny odstraszające wonią czyli lawendę i rutę zwyczajną.


Co odstrasza koty? - podsumowanie

Te i inne sposoby na odstraszenie niechcianych kotów z posesji i ogrodów są skuteczne. Warto jednak najpierw skłonić się ku naturalnym i domowym sposobom na walkę z futrzakiem. Pamiętajmy, że nie możemy narażać własnych dzieci na styczność z środkami chemicznymi ani nie możemy zrobić krzywdy kotu.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież